life

در حالی که در اواخر شهریور ماه (۲۶ شهریور ماه)، شرکت مدیران‌خودرو لیست قیمت محصولات خود برای فصل سوم سال را مطابق مصوبه شورای قیمت ارائه داده بود، حدودا دو هفته پیش (۱۲ آبان ماه) لیست قیمتی جدید برای فروش محصولات خود منتشر کرده است که نشان می‌دهد این شرکت حداقل ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا حداکثر ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ تومان بر قیمت محصولات خود افزوده است.

جی پلاس، با توجه به اینکه  شورای رقابت به خودروسازان مجوز داده بر اساس نرخ تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی و قیمت منطقی تمام شده، هر سه ماه یکبار قیمت جدید محصولات خود را اعمال کنند،  شرکت مدیران‌خودرو نیز علیرغم اینکه در ۲۶ شهریور ماه لیستی از قیمت محصولات خود برای فروش در فصل پاییز منتشر کرده بود که نشانگر افزایش ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومانی قیمت محصولات این شرکت در دو برند ام‌وی‌ام و چری نسبت به تیرماه بود، مجددا کمتر از دو هفته پیش (در ۱۲ آبان) لیست قیمتی جدید تنظیم کرده است. 

کارگر آنلاین نوشت؛ طبق دستور شورای رقابت، براساس ملاک افزایش قیمت خودرو طبق نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی اعلام کرده است، خودروسازان مجاز به افزایش حداکثر ۲۵ درصد قیمت‌ محصولات خود برای عرضه در سه ماهه سوم سال جاری شده اند. 

مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد که محصولات چری از ۱۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و محصولات MVM‌ از ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده اند. این افزایش قیمت حکایت از افزایش ۱۵.۷ تا ۲۴.۴ درصدی در گروه محصولات MVM و افزایش حدود ۱۷ تا ۲۵ درصدی در محصولات گروه CHERRY دارد. 

بر اساس لیست ارائه شده توسط شرکت مدیران‌خودرو در آبان ماه نسبت به لیست قیمتی تنظیم شده در شهریور ماه که اینگونه به نظر می‌رسید برای فروش در فصل پاییز بوده است،   MVM X ۵۵  در دو مدل اتوماتیک اکسلنت اسپورت و اتوماتیک اکسلنت به ترتیب ۱۶۸ میلیون تومان و ۱۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده‌اند.  MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپورت از ۶۸۷ میلیون تومان به ۸۵۵ میلیون تومان و MVM X۵۵ اتوماتیک اسپورت نیز از ۶۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۸۴۰ میلیون تومان رسیده است. 

MVM X۳۳  اسپورت با افزایش ۱۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی از ۴۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۵۶۲ میلیون تومان و مدل اتوماتیک آن با افزایش ۱۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی از  ۴۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۵۹۷ میلیون تومان رسیده است.  

در گروه محصولات MVM X۲۲، مدل دنده‌ای لاکچری ۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، مدل دنده‌ای اکسلنت اسپورت ۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، مدل اتوماتیک لاکچری ۸۵ میلیون تومان و اتوماتیک اکسلنت اسپورت آن ۸۸ میلیون تومان افزیش قیمت داشته‌اند. در آخرین لیست قیمتی ارائه شده توسط این شرکت به ترتیب MVM X۲۲ دنده‌ای لاکچری  ۳۹۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مدل اتوماتیک لاکچری آن ۴۷۹ میلیون تومان تعیین قیمت شده‌اند. همچنین برای مدل MVM X۲۲ اکسلنت اسپورت، نوع دنده‌ای آن ۴۱۰ میلیون تومان و اتوماتیک آن ۴۹۷ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. 

در این جدول همچنین MVM ۳۱۵ پلاس اتوماتیک ۴۲۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است؛ درحالی که قیمت قبلی این خودرو ۳۶۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است و بدین ترتیب مشمول افزایش ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی شده است. MVM ۳۱۵ پلاس دنده‌ای نیز با افزایش ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی از ۲۶۵ میلیون تومان در لیست تنظیم شده شهریورماه به ۳۰۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در لیست آبان ماه رسیده است.

در دیگر گروه محصولات شرکت مدیران‌خودرو، در گروه محصولات چری، خودرو تیگو ۷ IE که در این یک ماه و چند روز (از ابتدای مهرماه تا پیش از ۱۲ آبان ماه) با قیمت ۸۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد، اکنون ۱۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار گران‌تر شده و در آستانه یک میلیارد تومان قرار گرفته است. (آخرین قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول ۹۹۰ میلیون تومان است). 

پس از آن، خودرو آریزو ۶ که پیش‌از این  ۶۹۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده بود، مشمول افزایش قیمت ۲۵ درصدی حداکثری شده و به ۸۷۲ میلیون تومان رسیده است و افزایش ۱۷۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را حکایت می‌کند. 

همچنین در برند چری، آریزو ۵ توربو ۱۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و تیگو ۵ اکسلنت ۱۰۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر شده‌اند. به این ترتیب آریزو ۵ توربو از  ۵۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۶۲۵ میلیون تومان و تیگو ۵ اکسلنت از ۶۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۷۵۰ میلیون تومان رسیده‌اند. 

در برند چری، کمترین افزایش قیمت به لحاظ قیمتی را خودرو آریزو ۵ دنده‌ای داشته است که البته آن نیز ۲۴.۹ درصد مشمول افزایش قیمت شده است. این خودرو از ۴۰۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در لیست شهریور ماه برای فروش در پاییز به ۵۰۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در لیست تنظیمی آبان ماه رسیده لست که نشان از افزایش ۱۰۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی دارد. 

شرکت مدیران خودرو در پاسخ به ایسنا در رابطه با علت افزایش قیمت مجدد برای فصل پاییز، تا لحظه انتشار این گزارش، پاسخی ارائه نداده است.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482224 منبع: کارگر آنلاین
ارسال نظر

نظرات شما
 • ناشناس

  یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹

  ببین چقدر پول ما بی ارزش شده که هر کس ساز خودش رو میزنه

 • محمد جواد کاظمی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  با سلام آخه یه خودرو چینی نزدیک یه میلیارد با عقل جور در نمیاد اون موقعه که دلار میرفت بالا طبق قیمت دلار قیمت گذاری میکردید الان که اومده پایین طبق تورم قیمت گذاری میکنید شورشو در آوردید واقعا که شرم اوره انشالله محصولاتتون بمونه رو دستتون

 • حمید

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  مردم تو خرید یه پیکان موندن در همه اینا انشاالله تخته بشه

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  افزایش بدند کی میخواد بخره. دستشون میمونه تا پوسیده شوند

 • علیرضا سلیمانی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  ازهموطنان عزیزخواهش میکنم خودروهای چینی مدیران خودروراخریداری نکنند. چون خریداین خودروها اقتصادچین رارونق واقتصادایران رابه چالش میکشد.

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  مدیران خودرو محصولاتش خیلی گرونه و قیمت بالا تعیین میکنه باز هم خدا پدر ایران خودرو را بیامرزه

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  متاسفانه انحصاری شدن چند شرکت خودروساز داخلی، عدم نطارت بر قیمت گذاری تولیدات و سیاست جلوگیری از واردات خودرو توسط دولت موجب سرکشی و طغیان شرکت‌های خودروسازی داخلی به نفع خود و به ضرر مصرف کننده ها شده است و مردم مجبورند خودرویی کیفیت و مونتاز داخل را به چند برابر ارزش واقعی آن بخرند.

 • علی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  هرکی بخره از این ماشینا صاحب اول اخرش خودشه

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  چرا واردات خوردرو آزاد نمی‌کنید ؟ر

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  ماشین آشغال چینی رو کسی نمیخره، حالا خودتون رو بکشید 300میلیون گرون کنین، کسی نمیخره!! فقط تحریم خودرو داخلی

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  آخه این ماشینهای آشغال چینی، چی هستند که افزایش قیمت هم دادید، ببینید چند نفر میخرند، بعدا برید قیمتش رو زیاد کنید، باید سه برابر قیمت تمام ماشینهای چینی را پایین بیارید تا مردم لااقل بجای پراید از اینا استفاده کنن، حالا برید ترشی باهاش بندازید.

 • حوالی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  اینها از کجا و با هماهنگی کدام نهاد افزایش قیمت میدن؟ چرا هیچ کس با اینها برخوردی نمی‌کنند

 • امید

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  نمیدونم اینهمه تعصب بیجا و نظرات مغرضانه رو از کجا میارید،، وقتی محصولات کره ای شدن ۱.۵ تا ۳.۵ به نسبت چینی ها هم گران شدن، مشکل ارزش پول ملی به خریدار چه ربطی داره؟؟؟

 • مهدی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  متاسفانه مدیران خود رو شورش را در آوردند تازه ۶۰۰ برای x33 اتومات بدی کی تحویل بگیری درست است امکاناتش فول است ولی خیلی گران است

 • محمدی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  سلام
  لطفا کمپین تحریم خودروهای چینی را آغاز کنید.

 • ایمیلی

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  دوستان آیا چانگان سایپا و هایمای ایرانخودرو چینی نیستن؟؟؟ چانگان و سایپا ۶۵ملیون نمیتونست بفروشه الان شده نزدیک ۶۰۰ملیون. هایما ۷ و ۹۰تومن نمیتونست بفروشه ایرانخودرو الان شده ۸۰۰ملیون تومن. برج ۳ همین امسال من رفتم نمایشگاه هم x22 صفر ۲۶۰ ملیون تومان بود هم چانگان که متاسفانه x22 خریدم الان تو بازار صفر x22رو ۴۵۰ تومنم نمیخرن ولی چانگان و ۵۵۰ تومن کسی فروشنده باشه دلال ۳سوت ازش میخره. بنظر من مدیران خودرو خیلی منصفتر از ایرانخودرو و سایپاست. کره ای ژاپنی ام نگم براتون که رفیقم اسپورتج خریده ۱۴۰ تومن ۳سالم هست حالش و برده الان ۱.۵ ملیارد روهوا ازش میخرن. لطفا تعصب بیجا رو ایرانخودرو و سایپا نداشته باشید. مدیران خودرو منصفترین کمپانیه عرضه کننده خودرو تو ایران. یاحق

 • سعید

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹

  مگه کسی محصولاتشون رو هم میخره؟
  والا من یه ۳۱۵داشتم پدرم دراومد تا بفروشم آخرش زیر قیمت دادم تا به زور فروختم

 • ناشناس

  سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹

  باسلام گران کنید تا جون مردم در بیاید

 • ناشناس

  سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹

  جای تعجب داره هرماه افزایش قیمت مگه مدیران خودرو،مال کی ها،هست هرچند مملکت لی صاحب نباید جای تعجب داشت

موضوعات داغ