life

انتشارات جین بون شوکان، کتاب «قلب ایرانی» را که پروفسور امیکو اوکادا به زبان ژاپنی نوشته است، دوباره با قیمت ۲۵۰۰ ین منتشر کرد.

جی پلاس، کتاب «قلب ایرانی؛ عشق من، کشور شعر و سخن» نوشته پروفسور امیکو اوکادا، ایران‌شناس سرشناس ژاپنی، دوباره توسط انتشارات جین بون شوکان ویرایش و به چاپ رسید.

خبرآنلاین نوشت: پروفسور اوکادا، با دعوت و هماهنگی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، به منظور سخنرانی، ملاقات با برخی شخصیت‌های ایرانی و همچنین حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در سال ۱۳۹۶، به تهران سفر کرد و پس از بازگشت، دریافت‌ها، خاطرات خود از این سفر و دوره‌های مختلف حضور در ایران از جمله زمان دانشجویی را در قالب این کتاب به رشته تحریر در آورد.

اوکادا که فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران است، بیش از ۵۰ سال از عمر خود را در مطالعات ایران‌شناسی به کار گرفته و ده‌ها کتاب و مقاله را با عناوین مختلف به چاپ رسانیده و شاگردانی را در این زمینه و همچنین زبان و ادبیات فارسی تربیت کرده است. رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن هم در نوروز سال ۱۳۹۷، با حضور تعداد زیادی از ایرانیان و علاقه‌مندان ژاپنی، ضمن ساخت نماهنگی از وی و اهداء لوح تقدیر، از این شخصیت برجسته ایران‌شناس تجلیل کرد. اخیرا هم سمینار مجازی رایزنی فرهنگی با عنوان «شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایران شناس برجسته ژاپنی» با سخنان پروفسور اوکادا برگزار شد.

وی در سال ۱۳۹۸، تعداد زیادی از کتاب‌های حوزه مطالعات ایران‌شناسی، اسلام‌شناسی و زبان فارسی کتابخانه شخصی خود را به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن اهدا کرد که در بخش جداگانه‌ای در رایزنی فرهنگی در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

انتشارات جین بون شوکان، این کتاب را  با قیمت ۲۵۰۰ ین در بازار کتاب ژاپن در دسترس علاقه‌مندان و محققان قرار داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481739
ارسال نظر

موضوعات داغ