life

یک شرکت ایرانی با استفاده از توان محققان کشور موفق به تولید اجاق گازهای با پوشش نانو و روکش طلایی شده که علاوه بر تولید و عرضه در کشور به کشورهای همسایه صادر کرده است.

جی پلاس، اجاق‌گاز از لوازم اصلی در هر آشپزخانه‌ای است که ممکن است در طول روز چندین بار مورداستفاده قرار گیرد بنابراین دوام، زیبایی و پاکیزگی این وسیله از موارد مهمی است که باید مورد توجه باشد. امروزه شرکت‌های بزرگ لوازم‌خانگی در دنیا به دنبال استفاده از فناوری‌های نوین در تولید اجاق‌گازها هستند تا علاوه بر افزایش کیفیت، دوام و طول عمر این محصول را نیز ارتقا دهند.

مهر نوشت؛ در همین راستا  یک شرکت لوازم‌خانگی به دنبال ارتقا محصولات خود با استفاده از فناوری‌نانو توانست اجاق گاز با پوشش نانو را به تولید برساند.

انطباق محصول این شرکت پس از پشت سر گذاشتن فرآیندهای بازدید از خط تولید و نمونه‌برداری و آزمایش، با استانداردهای ISO/TS۸۰۰۰۴ و INSO۲۱۱۴۵ اثبات و گواهی‌نامه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو برای محصول اجاق‌گاز خانگی با پوشش نانوساختار اعطا شد.

در ساخت این اجاق‌گاز با پوشش نانوساختار طلایی، از قطعات گوناگونی مانند رویه شیشه‌ای سکوریت شده، ورق استیل، ترموکوپل جهت قطع جریان گاز، شیر، ولوم و... با کنترل کیفت بالا مورداستفاده قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌ها و آزمون‌های لازم ذرات نانوساختار بر روی قطعاتی نظیر صفحات استیل، صفحات شیشه‌ای و ولوم اجاق‌گاز، اعمال شده است.

استفاده از پوشش‌های نانوساختار طلایی در تولید اجاق‌گازهای خانگی باعث ایجاد خواصی از قبیل افزایش مقاومت به خراش و سایش و افزایش سختی سطوح این محصولات خواهد شد.

اجاق‌گاز نانویی تولید شده توسط این شرکت، مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا که شامل تجهیزاتی نظیر دستگاه‌های تست نشتی و عملکردی محصول است، تولید شده است. این شرکت همچنین مجهز به آزمایشگاه اکرودیته فعال است که با فراهم آوردن الزامات استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۷۰۲۵ گام مهمی در ارتقا سطح کیفی محصولات تولیدی خود برداشته است. همچنین آزمایشگاه این شرکت عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری است.

در حال حاضر این اجاق‌گاز نانویی تولید شده علاوه بر عرضه در کشور، به کشورهایی مانند عراق، افغانستان و عمان نیز صادرات داشته و به جهت برخورداری از مزایایی همچون کیفیت بالای محصول و قیمت مناسب موردتوجه قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481512 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ