life

مدیر گروه پاتوبیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از درگیر شدن با ویروس ها تاکید کرد.

جی پلاس،‌ محمدرضا پورمند، گفت: کرونا ویروس یک بیماری حاد تنفسی است که ریه ها را کاملا درگیر می کند.

مهر نوشت؛ وی با اشاره به شیوع آنفلوانزا در روزهای سرد سال، افزود: استفاده از ماسک علاوه بر اینکه می تواند از ابتلا به کرونا ویروس پیشگیری کند، می تواند سال کم آنفلوانزایی برای ما رقم بزند. بنابراین، توصیه جدی ما این است که مردم علاوه بر زدن ماسک، فاصله فیزیکی را رعایت کرده و دست های خود را تمیز نگه دارند تا با کمترین آسیب از این ایام عبور کنیم.

پورمند در ارتباط با پیشنهاد تعطیلی شهرهای درگیر کرونا، گفت: بحث هایی هست که آیا تعطیلی باید اتفاق بیافتد و جامعه را تعطیل کرد، اما آنچه مسلم است اینکه سازمان بهداشت جهانی هنوز با این موضوع مشکل دارد.

وی ادامه داد: در تعطیلی ها باید به شرایط اقتصادی افراد جامعه نگاه کرد و اینکه از نظر اجتماعی و بیماری های روحی و روانی که فاصله های اجتماعی این بار می تواند ایجاد کند، توجه داشت.

پورمند گفت: در هر جامعه ای باید به دستورالعمل های بهداشتی که صادر می شود، توجه کرد و این موضوع می تواند خیلی کمک کننده باشد.

وی افزود: کرونا ویروس نشان داد که نه تنها ما، بلکه جهان و مجامع علمی، آمادگی لازم برای مقابله با کووید ۱۹ را ندارند و اتفاقی بود که همه را تحت تاثیر قرار داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1481129 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ