life

نرخ تورم سالانه تولیدکننده بخش‌های خدمات در ایران طی تابستان سال جاری با ۱.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل به ۲۸.۷ درصد رسید.

جی پلاس، براساس اعلام مرکز آمار ایران، کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش‌های "آموزش" (٥,٧) و "واسطه‌گری‌های مالی" (٨.٩ درصد) است. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به "حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات " (١٨.٧ درصد) است.

تورم فصلی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٩ به ١٣,٨ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٦.٧) ٧ واحد درصد افزایش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش­های "آموزش" (٥.٧) و "واسطه‌گری‌های مالی" (٨.٩ درصد) است. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به "حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات " (١٨.٧ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٩ به ٣٤,٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٦.٦) ٧.٦ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٨، ٣٤.٢ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش "خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار" (٢٠.٢ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش "حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات" (٤٤.٨ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ٢٨,٧ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٢٧.٦) ١.١ واحد درصد افزایش نشان می­ دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش "خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار" (١٦.٥ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به بخش "هتل و رستوران" (٣٧.٩ درصد) است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1480766 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ