sport

فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا بخشی از شهرت فراگیر خود را مدیون گل‌های بیشماری است که به ثمر می‌رساند اما در سال‌های پایانی فوتبال خود بیشتر مشتاق است تا به به بازیکنی در خدمت تیم بدل شود.

جی پلاس، «لیونل مسی» می‌گوید که وی در حال حاضر و در برهه کنونی فوتبالش «کمتر به گل زدن» فکر می‌کند.

ایرنا نوشت: مرد آرژانتینی ۳۳ ساله با ۶۳۵ گل در ۷۳۴ بازی، برترین گلزن تاریخ آبی اناری‌ها بوده  و این در حالی است که وی در دوران ۱۶ ساله حضور در نیوکمپ، ۲۵۶ پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده است.

مسی در فصول اخیر به شکلی فزآینده در فراهم کردن پاس گل برای هم تیمی‌هایش مثمرثمر بود و فصل گذشته نیز رکودر بیشترین پاس گل را در یک فصل از لالیگا شکست  و ۲۱ پاس گل برای آبی اناری‌ها فراهم کرد.

وی در گفت‌وگو با نشریه گارگانتا پودروسا گفت: حالا دیگر چندان به گل زدن فکر نمی‌کنم و سعی می‌کنم تا جایی که می توانم در خدمت تیم باشم.

مسی همچنین با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی که در کشورش آرژانتین برای مقابله با آثار ویرانگر ناشی از پاندمی کرونا، در حال انجام است، اظهار داشت: در این پاندمی باید تمامی نیازهای اولیه همچون آب، غذا و برق را تامین کنیم.

مسی اوایل سال جاری در راستای کمک به مقابله با کرونا، در مجموع حدود یک میلیون یورو کمک کرد که مابین بیمارستان بارسلونا و تاسیسات پزشکی زادگاهش تقسیم شد.

وی افزود: باعث افتخارم است که می‌بینم مردم آرژانتین اینطور در فعالیت‌های اجتماعی سهیم می‌شوند؛ به ویژه در چنین شرایط سختی که با آن  دست و پنجه نرم می‌کنیم. نابرابری بزرگ‌ترین مشکل جامعه ما است و برای حل آن باید به یکدیگر کمک کنیم.

مسی همچنین گفت که هر جامی که بارسلونا در این فصل فتح کند، به همه افرادی که با کووید-۱۹ مبارزه می‌کنند، تقدیم خواهد شد.

مرد آرژانتینی در این باره گفت: جام‌هایی که امسال به دست آوریم باید به تمام آنهایی تقدیم شود که در این مسیر کمک و مشارکت می‌کنند.

مسی مسی در جریان سه بازی در فصل جاری یک گل زده است؛ او در پایان فصلی پرتنش که به درخواست وی برای جدایی از جمع آبی اناری‌ها منجر شد، حالا در خدمت تیم قرار گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1476821
ارسال نظر

موضوعات داغ