sport

گزارش جی پلاس

سرخپوشان در وضعیت ناگواری قرار گرفته اند که می تواند تمام رشته های این تیم را در مسیر قهرمانی در آسیا پنبه کند.

گروه ورزشی جی پلاس؛ هیچ چیز برای پرسپولیسی ها رویایی‌ تر از اتفاقاتی که برای این تیم از زمان شیوع کرونا رخ داده است نبود و این تیم توانسته کاری کند کارستان. بعد از قهرمانی در لیگ برتر آن هم با اختلاف بسیار زیاد، آن ها توانستند در شرایطی که چندین مهره کلیدی خود یعنی بیرانوند، ترابی و علیپور را از دست دادند، در آسیا کار بزرگی را انجام دهند و با حضور تیم های متمول عربی به فینال این مسابقات راه یابند.

مسیر صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا بسیار رویایی و مانند یک مهمانی بزرگ بود که لحظه لحظه آن با شادی و خوشحالی همراه بود؛ به طوری که در پایان، این تیم با وجود تمام مشکلات از جمله محروم کردن عیسی آل کثیر از سوی AFC، به فینال رقابت‌ها راه یافت و حالا یک گام دیگر با کسب جام قهرمانی مسابقات فاصله دارد تا حسرت دیرین فوتبال ایران را تحقق بخشد اما به نظر می رسد این جشن بزرگ برای پرسپولیس در همین جا خاتمه خواهد یافت.

درست از روزی که پرسپولیسی ها از قطر به تهران آمده اند، زخم قدیمی فوتبال ایران در این تیم سر باز کرده است؛ زخمی به نام مشکلات مالی که حداقل هواداران فوتبال در ایران به آن عادت کرده اند تا در اوج شادی، با این موضوع دست و پنجه نرم کنند.

پرسپولیس لای منگنه

انتظار می رود که با این وضعیت، دست پرسپولیس از قهرمانی در آسیا کوتاه بماند و بزرگتر از همه این تیمِ یک دست متلاشی شود. خواسته بازیکنان کلیدی پرسپولیس از یک سمت و بدهی سنگین به برانکو ایوانکوویچ و تهدیدهای فیفا از سویی دیگر پرسپولیس را لای منگنه گذاشته است.

مشکل کنونی سرخپوشان به دو بخش تقسیم می شود و مدیران این باشگاه باید بین این دو، یکی را انتخاب کنند چرا که بضاعت مالی آن ها برای حل و فصل هر دو نمی رسد و چه بسا نتوانند هیچ یک را سروسامان دهند!

مشکل کهنه بدهی به برانکو

همه تقریبا از بحران مربوط به پرداخت نشدن طلب برانکو ایوانکوویچ آگاه هستد. مربی کروات و پرافتخار پرسپولیس که هفت جام قهرمانی را برای این تیم به ارمغان آورده، از پرسپولیس طلبکار است و تاکنون حکم بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه را گرفته. با تداوم این روند و حل نشدن مشکل، تنبیهات انضباطی بعدی مانند کسر امتیاز و سپس سقوط به دسته پایین تر برای پرسپولیس فرا می رسد.

در نتیجه حل و فصل این مشکل بسیار مهم و حیاتی است و به همین دلیل تمام پیشکسوتان و حتی سرمربی پرسپولیس هم موافقند که این موضوع در اولویت‌ اصلی باشگاه قرار بگیرد اما فعلا مدیران پرسپولیس به علت عدم وجود نقدینگی و منابع ارزی از تسویه حساب با برانکو عاجز مانده اند و به گفته وکیل این مربی کروات، به طور مرتب وعده دورغین داده می شود.

احتمال کوچ ستاره ها

در سوی دیگر بازیکنانی هستند که با افزایش تورم و بالا رفتن دستمزد بازیکنان، همچنان با قراردادهای قدیمی خود با پرسپولیس همکاری می کنند و آن ها انتظار دارند بعد از این همه گرانی و از سوی دیگر موفقیتی که برای تیم کسب کرده اند، به پول بیشتری برسند.

در نتیجه برخی از این بازیکنان از جمله شجاع خلیل زاده و بشار رسن با وجود گرفتن مطالبات مالی خود، انتظار دستمزد بیشتری دارند که فعلا باشگاه چنین کاری را نمی تواند انجام دهد اما به علت وجود بندهایی در قرارداد و همینطور بدقولی پرسپولیس در پرداخت نکردن حقوق این بازیکنان به مدت دوماه، شرایط فسخ قرارداد برای آن ها فراهم شده است.

در کنار این بازیکنان، چند بازیکن دیگر مانند سیدجلال حسینی، امید عالیشاه و مهدی شیری به دنبال پاداش خود از این باشگاه هستند و معتقدند باید قبل از شروع تمرینات پاداش خود را دریافت کنند. در نتیجه این بازیکنان هم در تمرینات غایب هستند و فعلا خبری از حضورشان در تمرین نیست.

حرکت بعدی گل محمدی چیست؟

اما یحیی گل محمدی مخالف جدا شدن هر بازیکنی است و او تمام بازیکنانش را برای موفقیت در فصل جدید و لیگ قهرمانان آسیا می خواهد. سرمربی پرسپولیس از این وضعیت کلافه و آشفته است و می گوید تیمش یتیم نیست که با آن‌ها اینطور برخورد می شود. هی کسی نمی داند واکنش بعدی یحیی در صورت رفتن بازیکنانش چیست؟ شاید استعفا و کنار رفتن از هدایت سرخپوشان!

در هر حال مهمانی تمام شده و حالا پرسپولیس با چهره اصلی مشکلاتش رو به رو می شود؛ چیزی به نام مشکلات مالی که تا استخوان در این تیم ریشه دوانده است و در حال حاضر کاری از دست کسی بر نمی آید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1476539
ارسال نظر

موضوعات داغ