life

بازار بورس امروز شنبه(19 مهر 99) با رشد جزیی شاخص همراه شد.

گروه کار و درآمد جی پلاس: شاخص بورس امروز شنبه 19 مهرماه، با حدود 1143 هزار واحد افزایش نسبت به روز قبل به رقم 1.541.842 واحد رسید تا روند معاملات در هفته جاری با رشد جزیی همراه شود.

وضع قوانین حمایتی برای بهبود شاخص بازار بورس و  اعتماد فعالان بازار و همچنین خبر اجرایی شدن تزریق منابع مالی صندوق توسعه ملی برای بازارگردانی در بورس در  هفته گذشته باعث رشد شاخص شد و همین روند در هفته جاری نیز آغاز شده است.

ارزندگی سهام اغلب شرکت ها در بازار بورس و خرید حقوقی ها باعث شد شاخص بورس افزایش پیدا کند تا بنا بر نظر کارشناسان  تعادل بازار رقم بخورد.

بخش نامه بانک مرکزی در هفته گذشته مبنی برافزایش نرخ تسعیر ارز باعث رونق بازار سهام گروه نمادهای بانکی شد

عرضه سهام توسط حقیقی ها می تواند حاکی از تحولات هفته گذشته  و وجود امکان نقد کردن سهام برای ورود به بازارهای موازی باشد.

نمادهایی همچون خودرو و اخابر  بیشترین سهم را در افزایش شاخص امروز داشتند و نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو، وغدیر و کگل نیز باعث جلوگیری از رشد بیشتر شاخص شدند که همین موضوع نویددهنده کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت است چراکه تاثیرگذارترین نمادهای این سبد از همین شرکت ها تشکیل می شود.

شاخص بازار فرابورس با 38 واحد کاهش  به رقم 18.115 واحد رسید. این بازار امروز بیشترین تاثیر مثبت را از نماد ذوب و بیشترین تاثیر منفی را از نماد کگهر، آریا،شگویا، هرمز و مارون پذیرفت. 

از سوی دیگر یکی از مهم ترین نماد های این روزها یعنی صندوق های etf  دولتی زیر ذره بین کارشناسان بازار قرار دارند.

دارایکم  با حجم خرید قابل توجهی مواجه بود و در پایان معاملات  به رقم  هر واحد  22 هزار و پانصد تومان رسید.

صندوق etf دوم موسوم به «پالایش یکم» نیز عملا سوددهی خاصی برای خریداران خود نداشته و تقریبا اغلب نمادهای آن به پایین تر ازمقداری که دولت فروخته رسیده اند، پس از حمایت کدهای حقوقی در هفته گذشته، در معاملات شنبه 19 مهرماه توانست  ارزش خود را در رنج صعودی ببیند.

وضعیت بازار که در روزهای گذشته به نگران کننده ترین حالت خود رسیده بود براساس نظر اغلب کارشناسان که  بورس در گذشته هم شاهد چنین روزهایی بوده است، آماده آغاز دوره رشد شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که روند اخیر بازار بورس به دلیل هیجانات افراد تازه وارد در بورس و رشد بازارهای موازی بوده است و آغاز دوره رشد جدید بازار بورس از روزهای آینده رقم خواهد خورد اگر چه رخدادهای سیاسی بین المللی می توانند نقش ریسک پذیری در بازار ایفا کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1475729
ارسال نظر

موضوعات داغ