life

یکی از بهترین راه های رسیدن به ازدواج موفق گفت و گو کردن است.

جی پلاس, گفت وگو کردن در خصوص موضوع‌هایی که زوجین در رابطه با آن‌ها به توافق نمی‌رسند یکی از بهترین راه‌های رسیدن به ازدواج موفق است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: هر دختر و پسری که قصد ازدواج دارند باید مسائلی که در خصوص آن‌ها با یکدیگر اختلاف نظر دارند را به وضوح بیان کنند. چرا که گفت وگو و دانستن طرز تفکر شخص مقابل در خصوص چنین موضوع‌هایی بسیار حائز اهمیت است، امّا سوال اینجاست که باید در خصوص چه موضوع‌هایی صحبت کرد؟

 

کار کردن پس از ازدواج

انتخاب یک شغل و کار کردن یا نکردن، یکی از مسائل بسیار مهم است که زنان باید در همان ابتدای آشنایی با شخص موردنظر, در خصوص آن صحبت کنند که از آن جمله می‌توان به اشتغال اشاره کرد که آن‌ها باید حتما این موضوع را با طرف مقابل خود در میان بگذارند.

 

عادت‌هایی که نمی‌توانید تحملشان کنید

در وجود هر فردی عادت‌های خاصی وجود دارد که شما نمی‌توانید با آن‌ها کنار بیایید. این عادت، چه سیگار کشیدن و یا ملچ و ملوچ کردن هنگام غذا خوردن باشد، باید حتما در خصوص آن‌ها با همسر آینده خود در میان بگذارید.

 

علاقه‌ای که می‌خواهید دنبال کنید

هرگز از همسر آینده خود نخواهید فعالیتی را که به آن علاقه شدید دارد، کنار بگذارد. بلکه از او بخواهید تا درمورد زمینه مورد علاقه اش صحبت کند و شما نیز تا حد توان، از او حمایت کنید و در این میان، اگر علاقه‌ای به هر فعالیتی از جمله ورزش خاص یا موسیقی دارید که نیاز به چند ساعت در روز یا هفته دارد به یک توافق دو جانبه‌ای برسید.

 

به اشتراک گذاشتن بخشی از درآمد با خانواده

گاهی اوقات پیش می‌آید که مجبور می‌شوید برای تحصیلات خواهر یا برادر کوچک‌تر خود، به آن‌ها مبلغی کمک کنید یا حتی هزینه درمان پدر یا مادر سالخورده خود را بدهید که در این صورت، اگر قصد دارید مبلغ خاصی از درآمد خود را به والدینتان که روی کمک کردن شما حساب باز کرده اند، بدهید باید این موضوع را با همسر آینده خود مطرح کرده و از او درخواست کنید تا شما را حمایت کند و در این راستا، به همسر خود بگویید که شما باید خانواده خود را از لحاظ مالی حمایت کنید و همچنین با همسرتان مبلغی که می‌خواهید به پدر و مادرتان اهدا کنید را در میان بگذارید.

 

قصد دارید کارآفرین شوید

اگر قصد دارید از قاعده روزی ۸ ساعت کار کارمندی خارج شوید و یک کسب و کار برای خود راه اندازی کنید، صحبت‌های اولیه‌ای که با همسر آینده خود دارید، بهترین زمان است تا بتوانید این مسئله را با او مطرح کنید تا بفهمید که آیا زن و شوهر آینده تان با این تصمیم شما موافق است یا خیر؟ چرا که قطعا به حمایت طرف مقابلتان برای کارآفرینی نیاز دارید.

 

غذای غیر گیاهی دوست ندارید

عادت‌های غذایی از جمله مسائلی هستند که باید به اشتراک گذاشته شوند؛ پس با شریک زندگی تان در خصوص نوع غذا خوردن خود (گیاهخواری، گوشتخواری و...) گفت وگو کنید تا متوجه شوید مشکلی در زندگی پیش خواهد آمد یا خیر؟! و در این میان، باید غذا‌هایی را هم که دوست ندارید, بخورید و این موضوع را با شریک زندگی خود مطرح کنید.

 

برخی از اعتقادات برای شما مهم هستند

اعتقادات و ارزش‌های شما در زندگی از جمله مسائلی هستند که باید درباره آن‌ها گفت وگو کنید. چرا که ازدواج کردن نمی‌تواند دلیل بر این باشد که باور‌های ارزشمند خود را زیر پا بگذارید، چه این ارزش‌ها باور دینی شما باشند و یا  موضوع‌هایی که برای شما اهمیت ویژه‌ای دارند.

 

قصد دارید چند سال خارج از کشور زندگی کنید

ممکن است برنامه‌ای برای این داشته باشید تا برای چند سال خارج از کشور زندگی کنید. چرا که مطرح کردن آن پس از ازدواج باعث غافلگیر شدن همسرتان خواهد شد؛ در نتیجه، مطرح کردن آن قبل از ازدواج از نکات حائز اهمیت است.

تمامی این‌ها مسائلی هستند که ممکن است زوجین در خصوص آن‌ها اختلاف نظر‌هایی داشته باشند و لازم است قبل از ازدواج مطرح شوند. اگر شما هم موضوعی در نظر دارید که باید قبل از ازدواج، درباره آن گفت وگو شود حتما باید در میان گذاشته شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1475181 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ