life

در دوران شیوع کرونا حتما باید خود را گرم نگه دارید، چرا که سرما می تواند سیستم ایمنی انسان را مختل کرده و باعث رخنه ویروس کرونا در بدن شود.

جی پلاس، "ناتالیا پشنیچنایا" معاون امور کلینیکی و تحلیلی مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک سازمان نظارت بهداشتی روسیه ضمن تاکید بر این مطلب گفت: وظیفه ما در حال حاضر رعایت کلیه اقدامات پیشگیرانه و توصیه شده توسط سازمان‌های بهداشتی است و ضرورت دارد که ماسک زدن، نظافت دست‌ها و فاصله اجتماعی رعایت شود و همچنین سعی شود که بدن بیش از حد در معرض سرما قرار نگرفته و سرد نشود.

ایسنا نوشت: ناتالیا پشنیچنایا تاکید کرد: هر گونه پیش‌بینی درباره افزایش یا کاهش تعداد موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا گمانه‌زنی است زیرا این، ویروس جدیدی است که هنوز به طور کامل مطالعه نشده است.

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را همه‌گیر اعلام کرد.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) در شهر "ووهان" چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما مدتی بعد کارشناسان سلامت به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید از نوع کروناویروس‌هاست. اکنون با گذشت چندین ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته هرچند این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده و از مردم خواسته شده که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و با حفظ فاصله خود از دیگران، بیشتر از ۱.۵ تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

بنابر گزارش اسپوتنیک، دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود ۱۴ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلودرد، سرفه، درد عضلات، آبریزش بینی و سردرد است و برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. با این حال آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که ویروس در بدن فرد عامل بروز ذات‌الریه شود که در این صورت بیماری شدت یافته و حتی ممکن است به مرگ بیمار منجر شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1474411 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ