life

اگر صبح از خواب برخیزید، دچار تب باشید و احساس ناخوشی کنید، ممکن است فکر کنید آنفلوآنزا گرفته‌اید و بعد به فکر کرونا بیفتید.

جی پلاس، احتمال اینکه هر دو بیماری کووید-۱۹ و آنفلوآنزا را دقیقا همزمان بگیرید، خیلی کم است. اما احتمال دارد یکی از این بیماری‌ها را بگیرید و بعد دچار بیماری دیگر شوید.

همشهری آنلاین نوشت: به هر حال مبارزه با دو عفونت تنفسی به طور کم‌وبیش همزمان دستگاه ایمنی شما را با مشکل زیادی روبرو می‌کند. برای دستگاه ایمنی مشکل است که به ناگهان از تولید یک نوع آنتی‌بادی دست بردارد به تولید مقدار زیادی آنتی‌بادی از نوع دیگر بپردازد که برای خنثی کردن ویروس دوم لازم است. در حالی که دستگاه ایمنی در تلاش برای مبارزه با ویروس اول است، ویروس دوم در بدن جای پا پیدا می‌کند و شما گرفتار هر دو بیماری می‌شوید.

برای کاهش احتمال دچار شدن به هر دو بیماری، باید واکسن آنفلوآنزا بزنید. این واکسن باعث محافظت شما در برابر کووید-۱۹ نمی‌شود، اما ممکن است به دستگاه ایمنی بدن شما در مقابله با آنفلوآنزا کمک کند).

و البته باید به ماسک زدن در فضاهای عمومی و حفظ فاصله ۲ متری از دیگران و شستن مرتب دست‌هایتان ادامه دهید.

و اگر از خواب برخاستید و احساس ناخوشی کردید و تب یا هر علامت دیگری داشتند، با توجه شبیه بودن علائم آنفلوآنزا و کرونا  باید آزمایش کرونا بدهید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1473769 منبع: همشهری آنلاین
ارسال نظر

موضوعات داغ