life

امروز (۲۵ شهریور) شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد ۲۹ واحدی رو به رو بود.

جی پلاس، امروز سه شنبه ۲۵ شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد ۲۹ واحدی رو به رو بود.

فارس، فولاد و فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های خبهمن، خپارس و امید بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۵ شهریورماه

برترین صفوف عرضه و تقاضا در بورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۵ شهریورماه

برترین صفوف عرضه و تقاضا در فرابورس

فلزات اساسی امروز با معاملاتی پر تقاضا آغاز به کار کردند. نماد‌های فولاد،ارفع، هرمز و فباهنر از جمله پر تقاضا‌های گروه اند.فملی و ذوب نیز صف خرید دارند.فولای، فنوال و فلوله پر عرضه داد و ستد می‌شوند.

گروه خودرویی معاملاتی متعادل‌تر از روز‌های اخیر را تجربه می‌کنند. ختوقا در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه است. خپارس با گذر از حجم بیش از ۶۳ میلیون سهم در یک قدمی محدوده سبز پوشی قرار گرفت. خبهمن در محدوده منفی ۲ درصد قرار دارد.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در قیمت ۱۹۶۰ تومان صف خرید بیش از ۱۲۶ میلیون سهم دارد. ذوب در قیمت ۶۷۶ تومان رشد حداکثری را تجربه می‌کند. فملی به بالاتر از ۳۵۰۰ تومان رسید. فخوز رشد ۳ درصد دارد.

محصولات شیمیایی هم با افزایش تقاضا داد و ستد می‌شوند. پاکشو، شغدیر، شگویا، فارس، زاگرس، پارسان و نوری از جمله نماد‌های مثبت گروه اند. شپلی٬ شپترو و شپارس پر عرضه معامله می‌شوند.

خدمات فنی و مهندسی با نوسان منفی همراه اند. رمپنا تک نماد پر تقاضای گروه است. تابا٬ رتکو و تپولا پر عرضه داد و ستد می‌شوند.رنیک متعادل است.

رایانه ای‌ها هم امروز معاملاتی پر تقاضا را تجربه می‌کنند. سپ، رتاپ، رانفور، آپ و مفاخر با افزایش قیمت داد و ستد می‌شوند. افرا و رکیش پر عرضه هستند.

مخابراتی‌ها هم با افزایش قیمت داد و ستد می‌شوند. اخابر پر تقاضا و نماد همراه صف خرید دارد.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۳۶ هزار و ۸۵۰ واحدی (۲ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۶۴۴ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۸ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۴۴ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۸۷ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۴۰ میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نماد‌های فملی، فولاد و وبملت در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید زاگرس، وبصادر و ثامید به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی زاگرس ۶۰۰ میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش وملی، آریان و ثشاهد در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان (۵۲ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۸ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۶ نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۸ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف توسعه و عمران امید (ثامید) به چهار درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

"محصولات شیمیایی" محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "فلزات اساسی" قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۷۴۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه "دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش" با فشار فروش ۴۶۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۵ درصد از ۹ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۴۲ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

نماد تاپیکو با رشد ۱۴ درصد در قیمت ۲۰۰۱ تومان بازگشایی شد.

شاهد شکل گیری صف خرید بیش از ۷۲۰ میلیون سهمی نماد خساپا در قیمت ۳۰۰ تومان در مرحله پیش گشایش هستیم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1470069
ارسال نظر

موضوعات داغ