life

یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: والدین نباید کودکان زیر یک سال را با طعم شکلات آشنا کنند، چرا که اولین تغذیه کودک در ایجاد الگو و پایه تغذیه او موثر است.

جی پلاس، مریم نصراللهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خصوص تغذیه کودکان، اظهار کرد: تا پیش از سن ۵ سالگی والدین بسیار باید مراقب تغذیه کودکان خود باشند؛ زیرا مصرف انواع خوراکی‌های پرضرر با کاهش اشتها موجب عدم مصرف مواد غذایی مفید شده و سیستم ایمنی بدن کودک را ضعیف می‌کند.

بهداشت نیوز نوشت، او افزود: والدین باید توجه داشته باشند که اگر کودک زیر یک سال دارند، نباید او را با طعم شکلات آشنا کنند. اولین تغذیه کودک می‌تواند در ذهن او باعث ایجاد پایه و الگوی تغذیه‌ای نامناسب شود و او برای همیشه با این رژیم خو بگیرد؛ بنابراین با اضافه کردن انواع شیرینی‌های شیمیایی به تغذیه کودک به الگوی تغذیه‌اش لطمه نزنید و ذائقه او را با شیرینی آشنا نکنید.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه تغذیه کودکان و خردسالان باید متفاوت باشد، گفت: از گنجاندن مواد انرژی‌زا، انواع شیرینی‌جات و فست‌فود‌ها در رژیم غذایی کودک اجتناب کنید.

نصراللهی در ادامه یادآوری کرد: مصرف فراوان شکلات کاکائویی می‌تواند کودکان را تحریک‌پذیر و یا بیش فعال بار بیاورد؛ زیرا این خوراکی سطح فعالیت کودک را نسبت به همسالانش به شکل غیرعادی افزایش می‌دهد.

او بیان کرد: شکر موجود در شکلات‌ها سبب بیش‌فعالی کودک شده و حتی در مواردی زمینه ابتلای او به بیماری دیابت را فراهم می‌کند. برخی شکلات‌ها حاوی مواد نگهدارنده هستند که می تواند برای کودک پرمخاطره باشد؛ زیرا براساس یافته‌های پزشکی مصرف بیش از اندازه نگهدارنده‌ها ممکن است به سلامت جسمی و روانی کودک آسیب برساند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1469382 منبع: بهداشت نیوز
ارسال نظر

موضوعات داغ