life

تسهیلات پرداختی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا در یک ماه گذشته با افزایش ۱۶۸ درصدی به ۳۷۵۴ میلیارد تومان رسید.

جی پلاس، از مجموع این رقم، ۲۷۹۱ میلیارد تومان به رسته‌های ۱۴گانه و ۹۶۳ میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل پرداخت شده است.

خبرآنلاین نوشت؛ تا تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال از مجموع ۸۹۵۶ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی از سوی رسته‌های ۱۴ گانه، ۳۱ درصد پرداخت شده و ۵۶ درصد نیز در دست بررسی شعب بانکی است که قرار است به زودی پرداخت شود. در فاصله زمانی ۲۱ مردادماه تا ۱۶ شهریور امسال، به طور خالص ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات از ارزش پرونده‌های شعب کم شده است.  
در فاصله ۲۱ مرداد تا ۱۶ شهریور، ۱۵۳۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات یعنی به طور میانگین روزانه ۵۸ میلیارد تومان وارد سامانه کارا شده و ۱۷۴۲ میلیارد تومان یعنی به طور میانگین روزانه ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات از شعب بانک خارج شده است. استان‌های مازندران، آذربایجان غربی، ایلام و قم، بهترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات در این مدت داشته‌اند.


محمد نهاوندیان در این جلسه بر تسریع پرداخت تسهیلات از سوی شبکه بانکی تاکید کرد و گفت: شبکه بانکی کشور باید سعه صدر و احساس مسئولیت ملی نسبت به پرداخت تسهیلات به کسب و کارها اقدام کند.

بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه با حضور دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه، و تعدادی از نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان ها و اعضای کارگروه تشکیل شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468664 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

موضوعات داغ