sport

فدراسیون فوتبال ایران در تلاش است تا ماجرای پاداش ۲۰۰ هزار دلاری کی‌روش را با توافق حل و فصل کند.

به گزارش جی پلاس، این مربی از ایران به فیفا شکایت کرده که باید بابت سومی در جام ملت‌ها به او چنین پولی پاداش بدهند. بعد از شکایت کارلوس، فدراسیون موضع‌گیری کرد که پرونده را به دادگاه عالی ورزش می‌برد. این یعنی هزینه اضافه دادرسی و دادگاه و وکیل. فدراسیون فوتبال بعد از بررسی پرونده به این نتیجه رسیده که حق با کارلوس کی‌روش است.

گویا بعد از جام جهانی که محمود اسلامیان و ساکت دو عضو فدراسیون فوتبال با او پای میز مذاکره می‌نشینند تا قراردادش را ۶ ماهه با ایران تمدید کند، توافق می‌کنند بابت سومی در رقابت‌ها به او پاداش تعلق بگیرد. بعد از جام ملت‌های استرالیا کنفدراسیون فوتبال آسیا بخشنامه کرد که دیگر بازی رده‌بندی برگزار نمی‌شود. کی‌روش هم با علم به این موضوع در قرارداد آخرش چنین موردی را بیان کرد و خلاصه طرفین توافق کردند رسیدن به نیمه‌نهایی از نظرشان یعنی سومی در مسابقات. از طرفی بعضی از مسئولان فدراسیون هم بعد از جام ملت‌ها گفتند طبق آمار ایران تیم سوم مسابقات بوده است. آن‌طور که پیداست تمام مستندات به نفع کارلوس است و به همین خاطر فدراسیون از موضع اولیه خود عقب‌نشینی کرده است. در این باره نبی دبیرکل فدراسیون هم مذاکراتی با کی‌روش داشته. فدراسیون به این مربی پیشنهاد داده تا با او توافق کنند و مشکل حل و فصل شود. کی‌روش فعلاً روی ۲۰۰ هزار دلار تأکید دارد ولی شاید به خاطر وضع مالی فدراسیون، تخفیفی بدهد تا طرف مقابل هم راضی باشد. فدراسیون در نظر دارد مبلغ توافقی را از منبع مالی خود در فیفا به حساب این مربی واریز کند. فدراسیون جهانی فوتبال اخیراً با انتقال پول به ایران مخالفت کرده ولی با اینکه پول را به حساب شخص ثالثی که از فدراسیون طلب دارد، واریز کند مشکلی ندارد.

روز گذشته هم نبی دبیرکل فدراسیون در واکنش به پرونده پاداش کی‌روش به خبرنگاران گفت: «کار حقوقی‌اش را انجام می‌دهیم. امیدوارم به نتایج خوب برسیم و با تفاهم پرونده بسته شود.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1435485 منبع: خبرورزشی
ارسال نظر

موضوعات داغ