life

یک انکولوژیست، در ارتباط با درمان دارویی بیماران مبتلا به سرطان پستان، گفت: برای آن دسته از افراد مبتلا که بیماری آنها عود نکرده باشد و در مراحل اولیه تشخیص داده شود، درمان دارویی وجود دارد.

به گزارش جی پلاس، جهانگیر رافت، در ارتباط با درمان دارویی بیماران مبتلا به سرطان پستان، اظهار داشت: برای آن دسته از افراد مبتلا که بیماری آنها عود نکرده باشد و در مراحل اولیه تشخیص داده شود، درمان دارویی وجود دارد.

وی افزود: این دسته از بیماران مبتلا به سرطان پستان، این شانس را دارند که بیماری را با دارو کنترل کنند.

رافت با تاکید بر اینکه در علم پزشکی واژه ای به نام درمان قطعی وجود ندارد، تصریح کرد: بررسی ها و آمارها نشان داده است که تعداد بسیار زیادی از بیماران سرطان پستان با دارو درمان می شوند.

این انکولوژیست، در ارتباط با داروی هرسپتین، گفت: این دارو بسیار موثر و کمک کننده است و بیماران دریافت کننده این دارو، به بهترین شکل ممکن با هرسپتین مداوا می شوند.

رافت با عنوان این مطلب که تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد مبتلایان به سرطان پستان دارای گیرنده داروی هرسپتین هستند، افزود: نوع ایرانی این دارو تفاوتی با مشابه خارجی ندارد و اثرگذاری هر دو دارو تقریبا یکسان و برابر است.

وی در خصوص اهمیت داروی هرسپتین برای بیماران مبتلا به سرطان، گفت: ما تابع یک سری از گایدلاین ها و راهنماهای بالینی بین المللی هستیم. مانند (NCI , NCCN )که استانداردهای درمانی را تعریف می کنند و ما می بایست بر اساس همین راهنماهای بالینی، اقدام کنیم.

رافت با اشاره به پوشش بیمه ای داروی هرسپتین، افزود: بیمه بودن این دارو بسیار مهم است و بیماران می توانند راحت تر به دارویی که نیاز دارند و موثر است، دسترسی داشته باشند.

این انکولوژیست در ارتباط با شیوع سرطان پستان در ایران، گفت: آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به این نوع سرطان در کشور وجود ندارد، اما آنچه مسلم است، شیوع بالایی دارد و به عنوان اولین سرطان شایع در زنان شناخته می شود که آمار آن رو به افزایش است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی پزشک جی پلاس
کدخبر: 1299228 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ