sport

لیگ هجدهم شطرنج ایران؛

تیم پرمهره پرسپولیس که بخت نخست قهرمانی لیگ هجدهم شطرنج ایران محسوب می‌شود نتیجه را در دور ششم به تیم سایپا واگذار کرد و در رده سوم این مسابقات ایستاد.

به گزارش جی پلاس، هجدهمین دوره لیگ برتر شطرنج (جام اندیشمندان) از روز شنبه ۲ آذر ماه آغاز شده است و این دوره از مسابقات با حضور ۱۰ تیم به میزبانی فدراسیون شطرنج در حال پیگیری است. پس از ۹ دور رقابت تکلیف تیم قهرمان و اعزامی به مسابقات باشگاه‌ها و شهرهای آسیا مشخص خواهد شد. سه تیم پرسپولیس، سایپا و ذوب‌آهن از تیم‌های مطرح این دوره هستند که شانس قهرمانی خواهند داشت.

در این دوره از مسابقات بسیاری از چهره‌های برتر شطرنج از جمله پرهام مقصودلو، احسان قائم‌مقامی و پویا ایدنی حضور دارند. 

نکته جالب این رقابت ها عدم حضور اولین سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران یعنی علیرضا فیروزجا است. همچنین در این مسابقات بانوی اول ایران سارا خادم‌الشریعه و محمد امین طباطبایی ملی پوش شطرنج ایران شرکت نکرده‌اند.

سارا خادم الشریعه به مسابقات ایسی اسکایر دعوت شده است و در آنجا به رقابت می‌پردازد و محمد امین طباطبایی به عنوان لژیونر در لیگ آلمان حضور دارد.

در دور ششم این رقابت‌ها که روز گذشته برگزار شد تیم مدعی و پرمهره پرسپولیس در یک دیدار حساس نتیجه را ۳ بر ۲ به تیم سایپا واگذار کرد.

نتایج دور ششم این مسابقات:

بدین ترتیب تا پایان دور ششم تیم سایپا با ۲۲.۵ امتیاز در صدر این رقابت‌ها قرار دارد و تیم‌های ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس ایران به ترتیب با ۲۱.۵ امتیاز و ۲۰ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1297638
ارسال نظر

موضوعات داغ