life

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفت: درحال حاضر سنگ فرش خیابان‌های سی تیر و ۱۷ شهریور و باقی سنگ فرش‌های قدیمی جمع آوری نخواهد شد بلکه استانداردها در اقدامات جدید رعایت می‌شود.

به گزارش جی پلاس، صفا صبوری دیلمی، در مورد نوع استفاده کف‌پوش سنگ معابر، بیان کرد: کف‌پوش سنگ معابر سه نوع هستند؛ در یک مدل کف‌پوش خیابان برای عبور خودرو سنگ می شود. در مدل دیگر کف‌پوش خیابان برای تردد عابران سنگ می شود و در نهایت کف‌پوش خیابان تلفیقی از هر دو خواهد بود یعنی هم برای عبور خودرو و هم برای عابران پیاده‌ مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: متأسفانه در کف‌پوش‌های سنگ گذشته اصول فنی سنگ فرش کردن خیابان برای تردد خودروها به درستی رعایت نشده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه عملیات کف‌پوش کردن خیابان باید به گونه‌ای انجام شود که در عین آرام سازی آسیبی به لاستیک خودروها وارد نشود، تصریح کرد: لرزش خودروها روی کف‌پوش‌های سنگ بسیار زیاد است و به همین دلیل حرکت خودرو باید آرام و همراه با ایمنی باشد.

صبوری دیلمی کف‌پوش سنگ خیابان ۱۷ شهریور را برای عبور خودرو غیرمناسب دانست و گفت: به همین علت شهرداری منطقه مجبور به جمع آوری و آسفالت این خیابان شد.

وی در مورد اصلاح کف‌پوش سنگ خیابان سی تیر، عنوان کرد: اصلاح کف‌پوش سنگ خیابان‌های سی تیر و خیابان ۱۷ شهریور به معنی جمع آوری و آسفالت دوباره نیست. بلکه منظور از تغییر و اصلاح این بوده که استانداردهای عبور خودرو و عابر در کف‌پوش‌های جدید رعایت شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: در حال حاضر کف‌پوش سنگ خیابان لاله زار با روش‌های نوین جهانی و رعایت تمام استانداردها انجام می شود.

صبوری دیلمی با اعلام این خبر که درحال حاضر خیابان شهریار به طول ۸۰۰ متر درحال سنگ فرش شدن است، اظهار کرد: کف‌پوش سنگ خیابان شهریار و دیگر پیاده‌روها تفاوت بسیاری با کف‌پوش خیابان‌های قدیمی اعم از سی تیر خواهد داشت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پایان توضیح داد: درحال حاضر سنگ فرش خیابان‌های سی تیر و ۱۷ شهریور و باقی سنگ فرش‌های قدیمی جمع آوری نخواهد شد بلکه استانداردها در اقدامات جدید رعایت می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1286936 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ