jamee

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اطفای حریق یک ساختمان پنج طبقه در حوالی بلوار ابوذر در شب گذشته خبر داد.

به گزارش جی پلاس، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، درباره جزییات این حادثه گفت:‌ ساعت ۱۹ و ۵۳ دقیقه شب گذشته وقوع آتش سوزی در یک واحد مسکونی در خیابان مسلم، بلوار ابوذر به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد.  بلافاصله سه ایستگاه با خودروهای پشتیبانی از جمله خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

ملکی افزود: آتش نشانان ظرف مدت چهار دقیقه به محل رسیده و مشاهده کردند که ساختمان پنج طبقه مسکونی گرفتار آتش سوزی در قسمت زیرزمین شده است.

وی ادامه داد: این زیرزمین ۱۲۰ متری به عنوان انباری مورد استفاده قرار گرفته بود و حجم زیادی از لوازم از قبیل موتورسیکلت در آن نگه داری می‌شد.  آتش از این محل شعله ور بود و دود غلیظی از مسیر ورودی راه پله به بیرون متصاعد می‌شد به گونه‌ای که آتش نشانان ناچار شدند  دریچه نور و روشنایی را برای تخلیه دود باز کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد:  آتش نشانان موفق شدند در این عملیات دختر و پسربچه هفت و هشت ساله و یک زن حدودا ۳۰ ساله را از طریق نردبان از لب پنجره طبقه دوم به سلامت خارج کنند.  گروه‌های دیگر نیز با تلاش فراوان و با استفاده از دستگاه‌های تنفسی  و تجهیزاتی که به همراه داشتند به طبقه منهای یک رفتند و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند تا در یک عملیات فرسایشی و زمانبر آتش را خاموش کنند.

ملکی تصریح کرد: خوشبختانه مورد مصدومیت حاد و تلفات جانی نداشتیم و این عملیات ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد به پایان رسید.

وی در پایان با تاکید بر این که رعایت اصول ایمنی در همه جا بسیار مهم است توصیه کرد: کاربری انباری ساختمان مسکونی با کارگاه تجاری تفاوت دارد و نباید در آنجا مواد قابل اشتعال نگه داری کرد. اگر قصد نگهداری از وسایل و مواد قابل اشتعال و خطرناک را در انباری داشتیم باید حتما ایمنی آن رعایت شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1285556 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ