life

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: در آستانه شروع پروازهای اربعین از ۱۰ فرودگاه کشور، نظارت بر فروش بلیت اربعین با نرخ مصوب با کمک دستگاه‌های امنیتی و نظارتی تشدید شده است.

به گزارش جی پلاس، نرخ بلیت‌های یک‌طرفه در مسیرهای تهران-نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد-نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و نرخ بلیت پروازهای تهران-نجف-تهران و تهران-بغداد-تهران ۲.۲ میلیون تومان تعیین شده است.

هم چنین نرخ بلیت مشهد-نجف-مشهد و مشهد-بغداد-مشهد ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است و فروش بلیت بیرون از این چارچوب ممنوع و تخلف محسوب می‌شود.

عملیات پروازهای اربعین از ۱۷ مهرماه تا ۱۱ آبان ماه از فرودگاه امام (ره) آغاز می‌شود و به غیر از ۱۱ شرکت هواپیمایی ایرانی، شرکت هواپیمایی العراقیه نیز از ترمینال سلام این فرودگاه مسافران ایرانی را به شهرهای عراق می‌رساند.

همزمان رقم مجوزهای صادر شده برای ایام اربعین حسینی به یک هزار و ۳۸۳ مجوز رسیده و سازمان هواپیمایی مجوز پرواز ۱۱ شرکت هواپیمایی از تهران، کرمان، ساری، یزد، مشهد، ایلام، کرمانشاه، تبریز، کیش، اصفهان به نجف و بغداد را صادر کرده است.

هواپیمایی هما نیز که در چند روز گذشته توانست با تسویه بدهی‌های خود به فرودگاههای عراق به فهرست ایرلاین‌های برگزار کننده مراسم اربعین امسال خود را برساند و با سه ایرباس زائران را از تهران به فرودگاه نجف منتقل می‌کند.

این هواپیمایی هم چنین امسال برای نخستین بار از دو فرودگاه ایلام وکرمانشاه به مقصد نجف پرواز برقرار کرده است.

با وجود اینکه نرخ مصوب همه پروازها به جز مشهد دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای مسیر رفت و برگشت است، پرواز کرمانشاه – نجف و ایلام – نجف، به صورت رفت و برگشت یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی روز دوشنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: به منظور ساماندهی و جلوگیری از اختلال در فروش بلیت پروازهای ایام اربعین، سازمان هواپیمایی کشوری فهرست نمایندگی‌های رسمی فروش بلیت پروازهای ایام اربعین را با ذکر آدرس و شماره تلفن‌های آن مراکز منتشر کرده است.

وی تاکید کرد که امسال فروش اینترنتی بلیت اربعین ممنوع است و تنها شرکت‌های هواپیمایی می توانند از طریق سایت‌های خودشان نیز به صورت اینترنتی عمل کنند.

جعفرزاده اضافه کرد: امسال سخت گیری زیادی برای فروش بلیت به نرخ‌های مصوب داریم اما از آنجایی که این احتمال وجود دارد که سایت‌های غیر مجاز اقدام به فروش بلیت اربعین کنند از مسافران می‌خواهیم فقط از دفاتر رسمی اعلام شده بلیت تهییه کنند.

وی از مجازات با هر گونه تخلف و گران فروشی بلیت اربعین خبر داد و گفت:پروازهای ویژه اربعین که از ۲۰ مهر آغاز می شود و تا ۳۰مهرماه امسال ادامه خواهد داشت با نرخ بلیت ۲.۲ تومانی است و گزارش مردمی برای فروش بیش از این قیمت با مجازات مواجه خواهد شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مسافران در صورت مشاهده هر گونه تخلف شکایات خود را از طریق سامانه حقوق مسافر در سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir اعلام تا به صورت ویژه و در اسرع وقت با تخلف برخورد شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1271305 منبع: ایرنا
ارسال نظر

موضوعات داغ