life

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد از سال ۱۹۷۰ تا به امروز نزدیک به 3 میلیارد پرنده گوناگون در آمریکای شمالی به علت تخریب محیط زیست و گرمایش زمین از بین رفته اند.

به گزارش جی پلاس، همین امر موجب شده تا جمعیت کل پرنده های ساکن امریکای شمالی طی ۴۹ سال گذشته حدود ۲۹ درصد کاهش یابد.

پژوهشی که در این زمینه توسط محققان آمریکایی و کانادایی صورت گرفته، نشان می دهد ۵۲۹ گونه پرنده مختلف در این بخش از جهان از بین رفته یا تعداد آنها بسیار کاهش یافته و در مجموع بیش از ۲.۹ میلیارد پرنده مختلف دیگر در این بخش از جهان زندگی نمی کنند.

بیش از ۹۰ درصد از این خسارت مربوط به ۱۲ خانواده مختلف از پرندگان است که از جمله آنها می توان به تیره های مختلفی از گنجشک ها و چکاوک ها اشاره کرد. البته تعداد برخی گونه های پرندگان نیز افزایش یافته که از جمله آنها مرغ های آبی و برخی انواع پرنده های شکاری هستند.

بررسی این موضوع با استفاده از داده های پایگاه های دیتای مختلف و نیز اطلاعات یک شبکه راداری موسوم به نکسراد صورت گرفته که می تواند وضعیت و شرایط دسته های مهاجر پرندگان را شناسایی و کشف کند.

مجموع این اطلاعات از کاهش شدید تعداد پرندگان در امریکای شمالی به خصوص در ده سال اخیر خبر می دهد. دانشمندان هشدار می دهند که با تداوم تخریب محیط زیست این وضعیت در آینده ادامه می یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1260846 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ