sport

روز دوشنبه گذشته گزارش شد زنی در مقابل شعبه دادگاه انقلاب در تهران خودسوزی کرده و با سوختگی نود درصد در بیمارستان بستری است.

به گزارش جی پلاس، خواهر این دختر ۲۹ ساله که نامش مشخص نشده است در گفت و گو با یک روزنامه گفت: «او اسفند سال گذشته برای دیدار بازی استقلال و العین رفته بوده که بازداشت و پس از چند روز و با پرداخت وثیقه آزاد می‌شود.» به گفته خواهرش او عاشق فوتبال و تیم استقلال است.

 

وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال در واکنش به این اتفاق ساعتی پیش در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

 

واکنش وریا غفوری به خودسوزی دختر استقلالی مقابل دادگاه

 

 

دیدن یک مسابقه فوتبال یک حق طبیعی برای عموم مردم جامعه است ولی در کشور عزیزمان ایران حق بسیاری از افراد جامعه به دلیل زن بودن پایمال میشه و اجازه حضور در ورزشگاه‌ها داده نمی‌شود.

واقعاً این طرز تفکر و اندیشیدن که منجر به راه ندادن زنان در ورزشگاه‌ها میشه قابل توجیه نیست مثل بسیاری از قوانین پوسیده که درگذشته وجود داشته و اکنون ما گذشتگانمان را مواخذه می‌کنیم و غافل از اینکه همین راه ندادن خانم‌ها به ورزشگاه که در سال‌های عمر ما اتفاق افتاده و وجود دارد. این امر نادرست دلیلی است برای مواخذه ما توسط نسل آینده! خبری که در این چند روز به گوشمان رسید واقعاً دردناک بود اقدام یک دخترخانم جوان به خودکشی در پی مشکلاتی که دامن‌گیرش شد برای ورود به ورزشگاه! کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم‌های فوتبال است می‌رساندیم.

 

 

مسعود شجاعی کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی و تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در استوری که چند ساعت قبل‌تر از پست وریا منتشرشده است، ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را با کشف حجاب اجباری و نفرستادن دختران به مدرسه در دوران قدیم مقایسه کرد و نوشت که این مسئله برای آیندگان غیرقابل درک و نشات گرفته از تفکری پوسیده و چندش‌آور خواهد بود.

 

واکنش مسعود شجاعی به خودسوزی دختر هوادار استقلال

 


میلاد میداوودی بازیکن سابق تیم ملی هم این گزارش را بازنشر کرد و در استوری نوشته است: «برای رؤیاهایی تا این اندازه ساده و پاک مثل رفتن به ورزشگاه چه هزینه‌های بزرگ و جبران‌ناپذیری را می‌دهیم. جان‌عزیز دختری که استقلال را دوست داشت و آتش به خود و آتش به قلب همه‌ی ما زد. چه هزینه‌ای بزرگ‌تر از آن آتش مهیب و جان‌سوز را باید پرداخت تا درها را به روی زندگی بگشایند؟

 

میلاد میداوودی برای دختر سوخته هوادار استقلال نوشت

 

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1252716
ارسال نظر

موضوعات داغ