life

دکتر کمال اسدی محقق ایرانی مقیم آلمان از تولید نوعی نایلون بسیار نازک خبر داده که می توان از آن برای طراحی و ساخت انواع وسایل الکترونیک و برقی استفاده کرد.

به گزارش جی پلاس، با توجه به تلاش شرکت های تجاری در جهت ساخت محصولات الکترونیکی پوشیدنی و استفاده از الیاف و پارچه های الکترونیک، دستیابی به دانش استفاده از نایلون قابل استفاده در صنعت الکترونیک بسیار امیدوارکننده است.

هدف اصلی از تولید این نایلون هم توسط محققان تحت سرپرستی دکتر کمال اسدی ساخت البسه رسانا با قابلیت افزودن وسایل و محصولات مختلف الکترونیک عنوان شده است. برای تحقق این هدف، نایلون مایع در ترکیبی از اسید rifluoroacetic  و استون حل شده و ترکیب حاصل شده در خلا جامد شده است.

نایلون حاصل شده تنها ۱۰۰ نانومتر ضخامت دارد و لذا ۱۰۰ برابر نازک تر از موی انسان است. انتظار می رود در آینده از این محصول برای تولید انواع حسگر، پیشران ها، حافظه رایانه ها و محصولات تولید انرژی استفاده شود.

به گفته دکتر کمال اسدی با استفاده از این روش می توان لایه های نایلونی بسیار نازک و همواری تولید کرد که در صنایع مختلف الکترونیک قابل استفاده هستند. دوام و عمر بالای محصولاتی که بدین شیوه ساخته شوند یک مزیت رقابتی دیگر محسوب می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1240250 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ