sport

کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان؛

نمایندگان اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم کشورمان در 5 وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.

 به گزارش جی پلاس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از روز گذشته در شهر تالیناستونی آغاز شده است نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به مصاف حریفانشان رفتند که مهدی شیرازی، محمد نخودی، سجاد حبیبی و  امیرحسین زارع در اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم با برتری مقابل رقبا راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

* نتایج نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر از سد محمد کلیش از ترکیه گذشت. وی در دور بعد نیز دولت تاژی‌بای از قزاقستان را با نتیجه 7 بر 2 شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. شیرازی در این مرحله به مصاف  گابریل روبرت تاگ از آمریکا می‌رود. در این وزن 23 نفر حضور دارند.

در وزن 74 کیلوگرم که 23 نفر حضور دارند محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم داوود علیزالاف از بلاروس را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور سوم با دیوید کار از آمریکا مبارزه خواهد کرد.

در وزن 86 کیلوگرم سجاد حبیبی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ماگومد آسیاتیلوف از آذربایجان را شکست داد. وی در دور دوم نیز شوتارو یامادا از ژاپن را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید. حبیبی در این مرحله به مصاف ترنت هیدلای از آمریکا خواهد رفت. در این وزن 26 کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

در وزن 92 کیلوگرم که 21 نفر حضور دارند علیرضا عبداللهی در دور نخست با نتیجه 9 بر 2 مغلوب آلان باگائف از روسیه شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز با حضور در گروه بازنده‌ها، شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر هوانسماقاکیان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور سوم (مرحله یک‌چهارم نهایی) به مصاف احمد خلیل از مصر می‌رود. در این وزن 18 کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

در پایان مسابقات مقدماتی 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان نیز روز گذشته (دوشنبه) در شهر تالین استونی برگزار شد، امیرحسین مقصودی و عباس فروتن در اوزان 65 و 97 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدصاق فیروزپور در وزن 70 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد که امشب برای کسب مدال روی تشک خواهند رفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1237365
ارسال نظر

موضوعات داغ