life

ثروت خانواده والتون ۳۹ میلیارد دلار از ژوئن ۲۰۱۸ افزایش یافته و به ۱۹۱ میلیارد دلار رسیده است. این خانواده در رتبه بندی ۲۰۱۸ ثروتمندترین خانواده دنیا شناخته شد.

به گزارش جی پلاس، 70 هزار دلار در دقیقه ، 4 میلیون دلار در ساعت و 100 میلیون دلار در روز ارقامی است که خانواده والتون، مالک شرکت والمارت از زمان رتبه بندی ثروتمندترین خانواده‌های دنیا در سال گذشته به دست آورده است.

 از زمانی که شما شروع به خواندن این مقاله کرده‌اید، ثروت آنها 23 هزار دلار افزایش یافته است. میراث سم والتون، موسس والمارت به ثروتی عظیم در مقیاسی بی سابقه تبدیل شده است.

 ثروت خانواده والتون 39 میلیارد دلار نسبت به رتبه بندی ژوئن 2018 افزایش یافته و به 191 میلیارد دلار رسیده است.  این خانواده در رتبه بندی 2018  ثروتمندترین خانواده دنیا شناخته شدند.

 سایر خانواده های آمریکایی با اختلاف کمی پس از آن ها قرار دارند. خانواده مارس، مالک بزرگترین شرکت خصوصی آبنبات در جهان، 37 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کردند و آن را به 127 میلیارد دلار رساندند.  خانواده کخ فعال در صنعت نفت، تجارت و کارآفرینی هم 125 میلیارد دلار ثروت دارد.

 در حال حاضر 25 خانواده ثروتمند آمریکایی تقریباً 1.4 میلیون دلار از ثروت آن را در دست دارند که 24 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. از نظر برخی منتقدان این ارقام نشان می دهد رژیم سرمایه داری باید اصلاح شود. نا برابری تبدیل به یک مسئله سیاسی مهم از پاریس گرفته تا سیاتل و هنگ‌کنگ شده است. ولی چگونه باید فاصله بین ثروتمندان و فقرا را کاهش داد؟

 نکته قابل توجه در رده بندی امسال، حضور خانواده سلطنتی عربستان سعودی است. ثروت خاندان سعودی به 100 میلیارد دلار رسیده است. شرکت بزرگ نفتی آرامکوی عربستان ، محور اقتصاد این کشور، سودآورترین شرکت جهان است.

 سایر ثروتمندان جهان عبارتند از خانواده فرروی ایتالیا که مالک برندهای نوتلا و تیک تاک است. در هند هم ثروت خانواده امبانی 7 میلیارد دلار افزایش یافته و به 50 میلیارد دلار رسیده است.

 در کل، 25 خانواده ثروتمند دنیا نسبت به سال گذشته 250 میلیارد دلار ثروت بیشتری دارند.

 ولی همواره ثروتمندترین ها ثروتمندتر نمی شوند. خانواده کواندت به خاطر سال بدی که بازار بی ام و داشت، 8 رتبه سقوط کرد و خانواده های داسالت،دانکن وهرست از رده بندی خارج شده اند.

 ربکا گوچ، محقق موسسه کمپدن ولث  گفت:« نگهداری ثروت در طولانی مدت چالش‌برانگیز است. تجارت هایی که به صورت خانوادگی اداره می شوند به راحتی بالا و پایین می روند. متنوع نبودن  سرمایه گذاری  خانواده و مسائل مربوط به تغییر نسل ها بر سود این  خانواده ها تاثیر می گذارد».

 والمارت از نظر درآمد بزرگترین خرده فروش دنیاست و فروش آن به 514 میلیارد دلار از بیش از 11 هزار فروشگاه در سراسر دنیا می رسد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1236327 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ