jamee

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده‌های ازن و ذرات معلق در بعدازظهر روز آینده (شنبه ۱۹ مرداد) خبر داد.

به گزارش جی پلاس؛ اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان‌ می‌دهد که صبح امروز (جمعه ۱۸ مرداد)، افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات صبح اتفاق افتاده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی بوده است.  

 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که امروز ۱۸ مرداد، به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، برای برخی ساعات، به ویژه بعدازظهر، وزش باد انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در بعضی اوقات به دنبال خواهد داشت.

بر این اساس، در برخی ساعات روز پایانی هفته افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که به تبع آن وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است؛ به تدریج تا صبحگاه روز آینده از میزان ناپایداری جوی در شهر تهران کاسته خواهد شد که همراه با ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته، تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین فردا (شنبه ۱۹ مرداد)، در طول روز، با افزایش تابش نور خورشید، کاهش سرعت باد نسبت به روز جاری و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، شرایط بهتری برای شکل‌گیری آلاینده ازن فراهم می‌شود و انتظار می‌رود بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ روز شنبه بر غلظت آلاینده ازن در مقایسه با امروز (جمعه ۱۸ مرداد)  افزوده شود که کاهش کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و ازن در روز آینده،  برخی ساعات از نوزدهمین روز مرداد ماه ۹۸ با برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت همراه خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی هوای تهران ازن
کدخبر: 1233313
ارسال نظر

موضوعات داغ