sport

محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال گفت که او هم مانند ویلموتس به بازی مالکانه و هجومی علاقه دارد.

به گزارش جی پلاس، محمد ناظم‌الشریعه در حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتسال در مورد حضور مارک ویلموتس در تمرین تیمش اظهار داشت: این موضوع خیلی خوب است. در یکی، دو روز گذشته ما همدیگر را دیده بودیم و ویلموتس اعلام کرده بود که می‌خواهد به تمرین تیم ملی فوتسال بیاید. او خودش قبلاً یک تیم فوتسال را هدایت کرده است و به این رشته آگاهی دارد. نکته مثبت دیگر این است که هر دو نفر ما علاقه به بازی مالکانه داریم. ویلموتس قول داد که در یکی از بازی‌های دوستانه ما هم حاضر شود. این خیلی خوب است که بعد از هفت، هشت سال مربی تیم ملی فوتبال سر تمرین فوتسال حاضر شد و شرایط را از نزدیک دید. به نظرم ویلموتس انسان بسیار مثبتی است و امیدوارم برای فوتبا ما خوب باشد. او برای فوتسال هم می‌تواند تأثیرگذار باشد.

«در زمان کی‌روش دروازه‌های کوچکی برای فوتسال ساخته شده بود که بعد از مدتی به زمین فوتبال انتقال یافت و دیگر هم کسی نتوانست آن را به تمرین فوتسال بازگرداند، اما الان می‌شود این دروازه‌ها را دوباره به فوتسال بازگرداند». وی در واکنش به طرح این موضوع از سوی خبرنگاران با حالت خنده تصریح کرد: ان‌شاءالله همین‌طور است. ما که فعلاً چیزی ندیدم، اما اگر دروازه‌ها را برنگردانند هم ما دوباره می‌سازیم! الان خدا را شکر شرایط برای فوتسال مهیاست.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره صحبت‌های خود با ویلموتس و اینکه این مربی روی بازی هجومی تأکید دارد،‌ گفت: در فوتسال تفکر روی گل زیاد و حمله است. من هم اعتقادم روی حمله است. من به ویلموتس گفتم که در یکی، دو بازی که از تیم ملی فوتبال دیدم، فهمیدم تفکرات او هم متفاوت و تهاجمی است. او هم حرف خوبی به من زد. ویلموتس گفت اگر طارمی آن توپ را در جام جهانی گل می‌کرد، شاید اتفاقات دیگری می‌افتاد. او دقیقاً روی همین موضوع دست گذاشت. بازیکن تهاجمی اگر تمرکزش زیاد روی کار دفاعی باشد،‌ شاید کیفیتش متفاوت شود. ویلموتس گفت دوست دارم همه‌ی بازیکنانم مهاجم باشند. می‌گویند بهترین دفاع حمله است‌ و این اعتقادی است که اگر بتوانیم عملی کنیم برای فوتبال ما خیلی خوب خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1210572
ارسال نظر

موضوعات داغ