life

آلاسکا طی روزهای آینده یک موج گرمای بی سابقه را تجربه می کند که در طول تاریخ بی سابقه است. علت این امر تداوم گرمایش زمین است.

به گزارش جی پلاس، انتظار می رود دمای هوا در آلاسکا در روزهای آینده از مرز ۳۰.۵ درجه عبور کند و در ۵ روز آینده از این رقم هم بیشتر شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی آمریکا، گرمای هوا در آلاسکا تا بدان حد افزایش می یابد که رکورد ثبت شده در این زمینه را از زمان ثبت دمای هوا در این منطقه خواهد شکست. گرم ترین دمای ثبت شده در آلاسکا تا به امروز مربوط به ۱۴ ژوئن سال ۱۹۶۹ بوده که دمای هوا در این روز برابر با ۲۹.۴ درجه سانتیگراد بوده است.

تحقیقات دیگری که در این زمینه در دانشگاه آلاسکا فیربانکس انجام شده، نشان می دهد دمای هوا در شهر انکوریج آلاسکا طی سه تا پنج روز آینده باز هم افزایش می یابد که کاملاً غیرعادی است. بر همین اساس تجمع توده هوای گرم از شکل گیری هرگونه ابر جلوگیری کرده و تداوم تابش خورشید و در نهایت افزایش گرما را موجب می شود.

ژوئن گذشته کم بارش ترین ماه ژوئن در کل تاریخ آلاسکا و همین طور گرمترین ژوئن در طول تاریخ این ایالت آمریکا بوده و همزمانی این پدیده با گرمای بی سابقه دراروپا نشانه ای از تغییرات خطرناک آب و هوایی کره زمین به علت گرمایش مداوم آن است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1206588 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ