sport

تابلو فرش لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال توسط فریدون نقی لو در شهردیزج‌دیز خوی بافته میشود.

به گزارش جی پلاس، فریدون نقی لو ارومیه گفت: هدف من از این کار معرفی هنر تابلو فرش بافی در خوی و نمایش نماد‌های شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی به عنوان میزبان این بازی‌های بین المللی می‌باشد.

نقی لو در باره تابلو فرش در حال بافت لیگ والیبال گفت: این تابلو فرش سومین کار بنده در طراحی تابلو فرش در زمینه ورزش‌های بین المللی می‌باشد.

نقی لو در باره طراحی‌های روی تابلو فرش گفت: در این تابلو فرش ۴ المان و نماد مخصوص استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه نقش بسته شده است. ازجمله: پرنده فلامینگو نماد دریاچه ارومیه، سیب نماد میوه ثبات آذربایجان غربی، انگور و نقل ارومیه می‌باشد. 

وی همچنین افزود: در تابلو فرش پرچم ۴ کشور شرکت کننده در مسابقات بین المللی والیبال، آرم فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون جهانی والیبال، لیگ جهانی والیبال (V NL , F I V۳) و آرم شهرداری ارومیه طراحی شده است.

فریدون نقی لو در مورد اندازه و هزینه تابلو فرش نیز گفت: این تالو فرش در اندازه ۸۰ × ۱۰۰ سانتیمتر با هزینه ۲ میلیون تومان در مدت ۲ هفته طراحی شده ودر مدت زمان ۲ ماه بافته میشود.

وی یادآوری کرد: که در این تابلو فرش ۳۷ رنگ نخ استفاده شده که از این مقدار ۹ رنگ ابریشمی و ۲۸ رنگ پشم رنگی بکار برده شده است.

نقی لو در مورد این اثر هنری اضافه کرد: که این تابلو فرش در پایان مسابقات توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری ارومیه به فدراسیون جهانی والیبال اهدا خواهد شد.

این هنرمند خویی در پایان سخنان خود گفت: از مسئولین استانی و شهرستانی انتظاردارم جهت پیشرفت و ارتقاء این کارهنری که نوعی تبلیغ هنر تابلو فرش بافی استان آذربایجان غربی می‌باشد از بنده حمایت نمایند.

فریدون نقی لو قبلا ۲ تابلو فرش برای مسابقات فوتبال (جام ملت‌های آسیا و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه) بافته و تقدیم رئیس فدراسیون‌های آن مسابقات نموده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1199240 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ