jamee

روند افزایش دما پدیده‌ غالب تا پایان هفته خواهد بود.

به گزارش جی پلاس، محمد اصغری گفت: احتمال وقوع تندبادهای لحظه‌ای و خیزش گرد وخاک در آن مناطق زیاد است.

وی گفت: امروز در آذربایجان‌های غربی و شرقی به ویژه نواحی شمالی و همین طور دامنه‌های مرکزی زاگرس مانند استان‌های چهارمحال بختیاری، ​کهگیلویه وبویراحمد و حتی در ارتفاعات اصفهان بستر برای وقوع رگبار و رعد و برق به ویژه در ساعات بعداز ظهر مهیاست.

کارشناس هواشناسی افزود: در شرق کشور وزش باد و گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود که این شرایط را در استان کرمان نیز خواهیم داشت با کاهش کیفیت هوا.

وی گفت: برای فردا چهارشنبه در استان‌هایی مانند اردبیل و دامنه‌های البرز بارش و افزایش ابر در ساعات بعداز ظهر و احتمال وقوع رگبار و رعد و برق وجود دارد.

اصغری افزود: در ارتفاعات استان کرمان نیز رگبار و رعد و برق در ساعات بعداز ظهر محتمل است و برای پنجشنبه و جمعه نیز با توجه به ریزش هوای سرد در استان‌های اردبیل و ارتفاعات گیلان باید منتظر وقوع بارش باشیم که به کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر نیز منجر خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار تا پنج درجه دمای هوا بیشتر می‌شود، گفت: این پدیده در استان‌های غرب کشور به ویژه در مناطق جنگلی کردستان و لرستان خطر آتش سوزی به همراه دارد.

کارشناس هواشناسی گفت: وزش باد و گرد و خاک تا پایان هفته در شرق کشور به ویژه زابل و نهبندان غالب خواهد بود و باعث می‌شود آب‌های شرقی سواحل دریای عمان مواج شود.

وی افزود: برای استان هرمزگان نیز وزش باد را داریم و میزان سرعت وزش باد در اصفهان نیز در ساعات بعد از ظهر قابل توجه خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1197704 منبع: واحد مرکزی خبر
ارسال نظر

موضوعات داغ