life

هرمان ووک، نویسنده آثاری چون «مارجوری» «بادهای جنگ» «جنگ و خاطراتش» و «شورش کِین» که به‌خاطر آن برنده جایزه پولیتزر شد، در ۱۰۳ سالگی درگذشت.

به گزارش جی پلاس، «شورش کِین»  که در سال ۱۹۵۱ پرفروش‌ترین کتاب شد، جایزه پولیتزر را برای هرمان ووک به ارمغان آورد. این رمان در سال ۱۹۵۴، فیلم‌نامه اقتباسی فیلمی با همین نام و با بازی درخشان هَمفری بوگارت تبدیل شد. بوگارت در این فیلم، کاپیتان کشتی مین‌جمع‌کن نیروی دریایی بود، که با بیماری پارانوئیدی دست و پنجه نرم می‌کرد و از عدم ثبات روحی رنج می‌برد، ادوارد دمیتریک کارگردانی این فیلم را برعهده داشت و در هفت بخش، از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه، نامزد جایزه اسکار شد.

کتاب‌های بعدی ووک از جمله «بادهای جنگ» و «جنگ و خاطراتش» همچون اثر قبلی با موفقیت چشمگیری همراه شدند. این دو اثر که یک شخصیت واحد را دنبال می‌کردند، به جنگ جهانی دوم و اثرات آن می‌پردازند و به ساخت سریالی ۸ قسمتی با همین نام از سوی شبکه ABC ختم شد.

این سریال که از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ پخش شد، موفق به کسب چندین نامزدی جایزه تلویزیونی امی شد و همچنین برنده ۷ جایزه، از جمله بهترین سریال برای «جنگ و خاطراتش» شد. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1189837
ارسال نظر

موضوعات داغ