sport

قهرمان پرتاب وزنه بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ گفت: تمام دارایی ما همین پاداش‌ مدال‌هاست و به نظرم کم کردن پاداش‌ها ظلم در حق ورزشکاران است.

به گزارش جی پلاس، سجاد محمدیان درباره اعتراض مدال‌آوران به تغییر شکل پاداش مصوب شده از سوی وزارت ورزش و جوانان از سکه به حواله اظهار داشت: ما از حق‌مان دفاع می‌کنیم. امثال من نه شغلی داریم، نه بیمه هستیم. درست است که به خاطر پرچم ایران به میدان می‌رویم اما مسائل مالی برای هر کسی مهم است. اگر وزیر و امثالهم 6 ماه حقوق نگیرند، آن وقت ما هم می‌گوییم که از خیر این موضوع گذشتیم.

وی افزود: این پاداش‌ها تنها درآمد ما است و زندگی بسیار از ورزشکاران از همین راه می‌گذرد. ما صبح و شب تمرین می‌کنیم و شغلی هم نداریم. این هم عاقبت کارمان است که داورزنی می‌گوید به خاطر یک قران، دو قران اینگونه نکنیم.

دارنده مدال طلای پرتاب وزنه در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا گفت: همه از این شرایط ناراحت هستیم، به ویژه ورزشکاران پارالمپیکی، چون هیچگونه شغلی نداریم. من دو فرزند دارم و از صندوق حمایت از قهرمانان فقط 430 هزار تومان حقوق می‌گیرم. آیا واقعاً 430 هزار تومان کفاف زندگی مرا با دو بچه می‌دهد؟ تمام دارایی ما همین پاداش‌ مدال‌هاست. در واقع چهار سال دیگر معلوم نیست مدال بگیریم یا نه، مصدوم باشیم یا نه و یا دلایل دیگر. به نظرم کم کردن پاداش‌ها ظلم در حق ورزشکاران است.

محمدیان عنوان کرد: مسئولان ورزش قول 15 رمضان یا در نهایت 10 روز دیگر را داده‌اند. ما پاداشی که تصویب شد و به امید آن رفتیم را می‌خواهیم.

وی با انتقاد از صحبت‌های اخیر داورزنی که گفته بود «در حالی جوانان گمنام این مملکت در مرزهای شرقی و غربی مظلومامه جان‌شان را برای این خاک می‌دهند، ورزشکاران ما نباید برای چند ریال کمتر یا بیشتر مشکل ایجاد کنند»، خاطرنشان کرد: من خودم در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا تصویر یک شهید را روی پیراهنم زده بودم و به خوبی ارزش کار و فداکاری این عزیزان را می‌دانم. شهدا خون‌شان را ریختند، ما هم عرق می‌ریزیم تا پرچم ایران را بالا ببریم. در واقع از این طریق راه شهدا را ادامه می‌دهیم. به نظرم داورزنی شعار می‌دهد.

محمدیان در پایان گفت: پای این اعتقادات و صحبت‌هایم هستم، چون به نظرم تصمیم مسئولان عادلانه نیست و من هم از حقم دفاع می‌کنم. من در گذشته از ترکیه و قطر پیشنهاد تغییر تابعیت داشتم اما به عشق ایران قبول نکردم. پس جایز نیست که اینگونه به ما توهین کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1189552 منبع: تسنیم
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ