life

چاق‌ترین پسر جهان با از دست دادن نیمی از وزن بدنش به بزرگترین آرزوی زندگی‌اش رسید.

به گزارش جی پلاس، چاق‌ترین پسر جهان با از دست دادن نیمی از وزن بدنش به بزرگترین آرزوی زندگی اش رسید. " آریا پرمانا" ۱۳ ساله که زمانی با داشتن ۱۹۱.۹ کیلوگرم سنگین‌ترین کودک جهان شناخته می‌شد حالا با انجام عمل جراحی و داشتن رژیم غذایی مناسب وزن خود را ۸۵.۸ کیلوگرم رسانده است. این پسر نوجوان تاکنون موفق به کم کردن ۱۰۶ کیلوگرم از وزن خود شده است.

آریا زمانی آنقدر سنگین بود که به سختی قادر به راه رفتن بود. توصیه‌های والدین آریا برای داشتن رژیم غذایی سالم به او بی نتیجه ماند و علاقه زیاد به خوردن و آشامیدن موجب شد تا وزنش به طرز وحشتناکی زیاد شود. " آده سومانتری"، پدر آریا در این باره گفت: " پسرم هنگامی که پنج ساله بود کم‌کم وزنش زیاد شد. او علاقه زیادی به خوردن چیز‌های شیرین با نوشیدنی داشت و ما بلافاصله هر چیزی را که او می‌خواست برایش مهیا می‌کردیم. "

در ویدئوی که پیش از عمل جراحی از آریا تهیه شده است هنگامی که از او سوال می‌کند چه آرزویی دارد در پاسخ جواب می‌دهد که " لاغر شوم. " عمل جراحی آریا در حالی با موفقیت انجام شد که در ابتدا والدین او با انجام عمل جراحی مخالف بودند. سرانجام با توضیحات پزشکان والدین آریا موافقت خود را با انجام عمل جراحی آریا اعلام کردند.

عمل جراحی آریا در بیمارستان " اومنی" جاکارتا، پایتخت اندونزی انجام شد و حدود ۵ ساعت به طول انجامید. در حالی که این پسر نوجوان در حال حاضر نیمی از وزن بدنش را از دست داده است قرار است یک عمل جراحی دیگر برای برداشتن پوست‌های اضافی سینه و بازو‌های او انجام شود. آریا اکنون از یک رژیم غذایی مناسب پیروی می کند و خود را برای انجام عمل جراحی ای که قرار است بعد از انجام امتحانات مدرسه روی او انجام شود آماده می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1162845 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ