به گزارش ایرنا افشیین حبیب زاده روز یکشنبه در نشست خبری به ارائه گزارش عملکرد معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران پرداخت و گفت: ساماندهی نحوه واگذاری املاک به صورت بهره برداری از جمله طرح هایی بود که این کمیته انجام داد.
وی افزود: این طرح در رابطه با املاکی است که واگذار شده و جهت بهره برداری برای انتفاع است که بر اساس قانون شخص حقیقی پیشنهاد خود را ارائه می دهد و شهرداری املاک را برای بهره برداری واگذار می کند.
حبیب زاده با توضیح اینکه برخی رسانه ها به اشتباه از بهره برداری املاک به عنوان املاک نجومی یاد می کنند، اظهار داشت: این املاک که برای بهره برداری واگذار می شوند، ربطی به املاک نجومی ندارد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارش سازمان املاک تا کنون یک هزار و 300 ملک با متراژ های مختلف از سالهای گذشته به اشخاص واگذار شده عنوان کرد: تا امروز نزدیک به 100 مورد از این املاک بازگردانده شده و این روند همچنان ادامه دارد.
حبیب زاده با بیان اینکه در قانون هم به صراحت آمده که واگذاری هر ملک برای بهره برداری باید با تصویب شورای شهر باشد، گفت: بهره برداری از این املاک را شورای شهر باید مشخص کند و اگر شرایط بهره برداری رعایت نشود، قرار داد فسخ و ملک پس گرفته می شود.

*پیاده راه 17 شهریور برای تردد وسایل نقلیه عمومی بازگشایی می شود
حبیب زاده در ادامه با اشاره به بررسی گره های ترافیکی شهر تهران خاطر نشان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، پیاده راه سازی 17 شهریور طرح جامعی بود که بخش کوچکی از آن اجرا شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت پیاده راه 17 شهریور مطلوب شهروندان نیست گفت: این طرح در زمان اجرا مخالفان جدی داشته و الان می توانیم بگوییم این طرح یک طرح شکست خورده است.
عضو شورای اسلامی هر تهران با بیان اینکه بازگشایی این پیاده راه مصوبه دوره قبل شورای اسلامی شهر تهران است، تاکید کرد: در فاز اول این پیاده راه برای وسایل حمل و نقل عمومی بازگشایی شده و در فاز بعدی دسترسی هایی از غرب ، شرق و جنوب برای آن ایجاد می شود.

* تسهیلات خرید مسکن آتش نشانان افزایش می یابد
معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این نشست اظهار داشت: سخت و زیان آور بودن این شغل در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و مصوب شده که با 20 روز خدمت بازنشسته و حقوق 30 روز را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه صندوق بازنشتگی شهرداری ساز و کاری متفاوتی از تامین اجتماعی دارد، گفت: شورای شهر این موضوع را بررسی خواهد کرد.

*ورود شورای شهر به عزل و نصب های شهرداری غیر قانونی است
وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تغییر رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران اظهار داشت: عزل و نصب معاونان و روسای شرکت ها و سازمان ها در اختیار شهردار است اما اعضای شورا به شهردار توصیه هایی می کنند.
وی افزود: بحث عزل و نصب بازرس و معاونان از اختیارات اجرایی است و شورا اجازه عزل و نصب در معاونین شهردار ندارد و در صورت ورود برای اعضای شورا مجازات تعیین شده است.

* بدهی جرایم کمیسیون ماده 100 حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پرونده تخلفات ساخت و ساز استان تهران به کمیسیون ماده 100 ارجاع می شود، اظهار داشت: کمیته نظارت پیگیر آرای کمیسیون ماده 100 شد که بر اساس گزارش این کمیسیون، پرونده های با جریمه بالای 50 میلیون تومان جمعا یک هزار و 500 میلیارد بدهی دارند.

* یک هزار و 460 نامه برای پیگیری املاک نجومی ارسال شده است
حبیب زاده همچنین به روند باز پس گیری املاک نجومی اشاره کرد گفت: در راستای بررسی و پیگیری و احصا تخلفات تا کنون 1460 مورد مکاتبه با دستگاه های نظارتی از سوی معاونت نظارت صورت گرفته است.
حبیب زاده در ادامه، طرح بازنگری اختیارات شهردار تهران و ارجاع به کمیسیون های تخصصی شورای شهر، طرح اصلاح اساسنامه سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران، طرح اصلاح نحوه ارائه خدمات به کارکنان شهرداری را از دیگر طرح های مطرح شده در شورای شهر از سوی کمیته نظارت عنوان کرد.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.