اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا سید محمد پولادگر در آیین گرامیداشت روز جهانی تکواندو که با همت هیات ورزشی استان تهران در ضلع غربی دریاچه خلیج فارس تهران برگزار شد افزود: تکواندوکاران در همه رده ها و در رقابت های جهانی و بین المللی مدال های ارزشمندی را برای کشور کسب کردند که این نشان از رشد و بالندگی ورزش تکواندو دارد.
وی با بیان اینکه کسب مدال های رنگارنگ، ثمره 15 سال برنامه ریزی سخت، تلاش مربیان و ورزشکاران این رشته است گفت: یکی از پرافتخار ترین ورزشکار المپیکی کشور (هادی ساعی) از رشته تکواندو است که تواسته 2 نشان طلا و یک برنز را در تاریخ المپیک برای کشورمان به ارمغان بیاورد.
رئیس فدراسیون تکواندو اظهار کرد: اولین مدال المپیک در بخش بانوان در این رشته به دست آمده و جوانترین ورزشکار المپیکی نیز با 19 سال سن از ورزش تکواندو است.
پولادگر با بیان اینکه در این رشته ورزشی هیچ محدودیت جنسیتی نداریم تاکید کرد: ورزشکاران زن کشورمان همانند تکواندو کاران مرد با کوشش و پشتکار فراوان در چند سال اخیر مدال های رنگارنگی را برای کشورمان به ارمغان آورده اند.
وی شعار هر خانواده ایران، یک تکواندوکار است را شعار این رشته ورزشی عنوان و ابراز امیدواری کرد با گسترش این رشته ورزشی بین خانواده ها، استعدادهای زیادی شکوفا شوند.
پولادگر همچنین از شناسایی 550 ورزشکار شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در ورزش تکواندو خبرداد و گفت: این ورزشکاران شهید توانسته اند با رشادت و فداکاری الگوی بارزی برای سایر ورزشکاران به حساب آیند.
همچنین رضا گلمحمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در این مراسم اظهار کرد: این مراسم ها به شناسایی ورزشکاران مدال آور بین المللی و قدردانی از این قشر منجر شود.
وی با بیان اینکه برای رشته تکواندو یک روز در تقویم جهانی ثبت شده است، خاطر نشان کرد: با ثبت روز در تقویم جهانی به نام سایر رشته های ورزشی، به پویایی و نشاط ورزشی کمک شایایی خواهد شد.
گلمحمدی یکی از برنامه های مهم اداره کل ورزش و جوانان استان تهران را پیگیری ایجاد موزه شخصیت های مدال آور ورزش این استان عنوان کرد و گفت: با ایجاد این موزه مدال ها و افتخارات این قهرمانان در معرض دید عموم قرار می گیرد.
وی گفت: در حال حاضر کتابچه ورزشکاران شهید استان تهران در حال تدوین است و تا پایان شهریور ماه چاپ و توزیع می شود.
به گفته وی در این کتابچه ورزشی، افتخارات افزون بر 150 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم منتشر می شود.
آیین بزرگداشت روز جهانی تکواندو شامگاه روز یکشنبه با حضور کیمیا علیزاده تنها مدال آور زن المپیکی کشور، مربیان و اعضای تیم ملی تکواندو کشور در ضلع غربی دریاچه خلیج فارس برگزار شد.
در این آیین 20 مربی و ورزشکار مدال آور جهانی تجلیل شدند.
خبرنگار: امین کمالی فر- انتشاردهنده: معصومه آقا امینی
تهرام/7247//7244
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.