بالاخره یکی از بزرگراه های تهران به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شد.

در سیصد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که امروز سه شنبه 27 تیر برگزار شد، پیشنهاد نامگذاری این بزرگراه به نام مرحوم آیت الله هاشمی با رای مثبت اکثریت اعضای شورای شهر تهران همراه شد.
به گزارش ایرنا، طرح دو فوریتی نامگذاری مکانی(معبر، میدان یا بوستان) در تهران به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اواخر دی ماه سال گذشته در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.
پیش از این چندین پیشنهاد برای نامگذاری مکانی در تهران به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در شورای شهر مطرح شده بود که هیچ یک به تصویب نرسید.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز یکشنبه 19 دی ماه سال گذشته، به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش دارفانی را وداع گفت.
مجتبی شاکری روز سه شنبه در سیصدو پنجاه و هشتیمن جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با محسن هاشمی رفسنجانی در خصوص این نامگذاری افزود: موضوع این نامگذاری بزودی در صحن شورا مطرح و با رای نمایندگان تصویب می شود.
وی گفت: این موضوع بنا به خواست محسن هاشمی در روز تولد آیت الله رفسنجانی دوم شهریور ماه اجرایی می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: یحیی معماری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/6539 /1539

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.