سیده ناهید موسوی روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی سفیران سلامت محله (داوطلبان سلامت) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر سفیر مکلف به پایش سلامت ۴۰ خانواده در همان محله است.

وی با اشاره به وظایف سفیران سلامت به پیگیری امور مربوط به خدمات بهداشتی مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت، شرکت در تمامی بسیج های اطلاع رسانی سلامت، ترویج برنامه های خدمات بهداشتی به مردم برای مراجعه آنها به مراکز خدمات جامع سلامت اشاره کرد.

مسئول امور بانوان فرمانداری شمیرانات در خصوص شرایط عضویت در سفیران سلامت بیان داشت: داوطلبان علاوه بر علاقه، توانمندی و بومی بودن بایستی حداقل ۸ کلاس سواد داشته باشند.
این افراد در مراکز خدمات جامع سلامت آموزش خواهند دید.

به گفتهٔ وی، ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت در شمیرانات وجود دارد که پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت تحت نظر آن مراکز فعالیت می کنند. سفیران سلامت نیز از مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه های سلامت هستند.

موسوی گفت: ۱۲ مرکز جامع خدمات سلامت در لواسان، فشم، میگون، سوهانک، ازگل، چیذر، طالقانی، امامزاده قاسم (ع)، قائم، درکه، کلان و دربند استقرار دارد.

به گزارش ایرنا، طی مراسمی در شبکه بهداشت و درمان شمیرانات از سفیران سلامت محلات این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شمال شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.