شکرالله حسن‌بیگی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از میان این ثبت‌نام‌کنندگان، ۱۶۴ داوطلب در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نام نویسی کرده‌اند.

وی یادآور شد: از این میان یک داوطلب در حوزه انتخابیه پاکدشت و پنج نفر در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ثبت نام کرده‌اند.

حسن بیگی اظهارداشت: چهار نفر از این متقاضیان در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان و ۱۱ نفر در حوزه ورامین، قرچک و و پیشوا ثبت نام کرده‌اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد را هفت نفر اعلام کرد و گفت: مقدمات ثبت‌نام ۲۹ نفر نیز انجام و مابقی اقدامات به روز دوم موکول شده‌ است.

ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی علاوه بر حوزه‌های انتخابیه در وزارت کشور نیز انجام می شود از همین رو بنا بر اعلام وزارت کشور تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان برای حوزه‌های ۶ گانه استان تهران به ۲۲۲ نفر می رسد.

استان تهران در قوه مقننه صاحب ۳۵ کرسی است که ۳۰ مورد از آنها متعلق به حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس و مابقی برای شهرستان های اطراف است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.