به گزارش پلیس راهور پایتخت ،‌ سردار «محمدرضا مهماندار» افزود: علاوه بر طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا که طبق روال معمول اجرا می شود، در راستای کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد روز شنبه از درب منازل اجرا می شود و نیروهای پلیس راهور تهران بزرگ برای اجرای این مصوبه نظارت خواهند داشت.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: بر همین این اساس، روز شنبه (۹ آذر)‌ خودروهایی که رقم آخر پلاک آنها زوج ( ۲ ،‌۴، ۶ و ۸)‌ است می توانند در شهر تردد کنند.

سردار مهماندار گفت: قوانین مربوط به محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در روز شنبه همچون گذشته و طبق روال (براساس مجوز خودروها)‌ اعمال می شود و در محدوده خارج از این دو طرح نیز تنها خودروهایی که رقم آخر پلاکشان زوج است می‌توانند تردد داشته باشند.

به گفته سردار مهماندار،‌ همچنین تردد کامیون‌ ها و خودروهای سنگین طی روز شنبه (تمامی ۲۴ ساعت) در سطح شهر تهران ممنوع است و این خودروها اجازه وورد و تردد در سطح شهر را ندارد و نیروهای پلیس راهور برای کنترل ترددها در مبادی ورودی و خروجی شهر مستقر خواهند شد.
 
رییس پلیس راهور تهران در همین ارتباط از شهروندان خواست با توجه به میزان آلودگی هوای پایتخت از ترددهای غیرضروری در سطح شهر پرهیز کرده و در صورت لزوم نیز از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا،‌ کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، به دلیل افزایش آلایندگی هوا، «مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و تمامی مدارس استان تهران بجز شهرهای دماوند، پردیس، رودهن و فیروزکوه را در دو نوبت صبح و عصر و همچنین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهر تهران» را در روز شنبه( ۹ آذر) تعطیل اعلام کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.