به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، حامد مظاهریان در نشست شهرداران کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در سالن همایش‌های بین المللی رایزن برگزار شد اظهار داشت:  ایران از نظر بهره‌وری به نسبت جهانی وضعیت مناسبی ندارد و دلیل آن اتکا به بودجه نفت است که سبب شده بسیاری از کاستی‌های مدیریت پوشانده شود.  

وی افزود: تازه‌ترین رتبه‌بندی کشورها در زمینه بهره‌روی که توسط یک موسسه آسیایی انجام شده، نشان می‌دهد کشور ما جزء پنج کشور آخر در این حوزه است و همین موضوع این انگیزه را ایجاد می‌کند که چگونه و در چه جهتی باید برای ارتقای بهره‌وری حرکت کنیم.

سرپرست معاونت توسعه منابع‌ انسانی شهرداری تهران ادامه داد: افزایش بهره‌وری یکی از بهترین راهکارها در شرایط محدودیت‌های مالی است که در این دوسال باقی مانده تفاهم خوبی میان شهرداری و شورا برای اینکه چگونه و در چه راهی حرکت کنیم، ایجاد شده است.

به گفته وی، باید در جهتی حرکت کنیم که منافع مردم را پوشش دهد، اما در شرایطی که منابع مالی محدود است باید بر فعالیت‌ها تمرکز کنیم که به طور مستقیم با مردم در ارتباط است.  

مظاهریان ادامه داد: مدیران شهری همیشه علاقه‌مند به انجام پروژه‌های بزرگ هستند اما باید این نگاه را تغییر دهیم و برای مردم در مقیاس محله‌ای کار کنیم اینکه ما چکمه پوش کار کنیم و بگویم چه چیزی برای مردم خوب است درست نیست بلکه نظر و خواست مردم اهمیت دارد.  

وی خاطرنشان کرد: در واقع ما مدیرانی هستیم که برای مردم تصمیم می‌گیریم در حالی که مردم باید خود تصمیم بگیرند.   یکی از راه‌های توسعه محلات مشارکت مردم است. این مشارکت طرق مختلفی دارد و اینکه یک شهروند عوارض پسماند و نوسازی را به موقع پرداخت کند کمک ۳۰ درصدی به شهرداری کرده است.  

این مقام مسئول تاکید کرد: باید به نیروی انسانی توجه شود و  در حال حاضر نیروی انسانی متورمی در اکثر بخش‌های اداری کشور وجود دارد و باید آنها را توانمند کنیم و در تصمیم‌گیری‌های مربوط به خودشان آنها را مشارکت دهیم زیرا این کار به افزایش بهره‌وری نیروها کمک می‌کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.