به گزارش سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، حسین رجب صلاحی افزود: درجه شهرداری های آستارا در استان گیلان، ازنا در استان لرستان و قشم در استان هرمزگان به ۸، درجه شهرداری براوات در استان کرمان به ۷ و درجه شهرداری باخرز در استان خراسان رضوی به ۶ ارتقا یافت.
وی اعلام کرد: درجه شهرداری های لطیفی در استان فارس، مراوه تپه در استان گلستان و خنداب و میلاجرد در  استان مرکزی به ۵ ارتقا پیدا کرد.
رجب صلاحی اضافه کرد: درجه شهرداری های اصغرآباد در استان اصفهان، تازیان پایین و تیرور در استان هرمزگان و درب بهشت در استان کرمان به چهار ارتقا یافت.
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها همچنین از ارتقای درجه شهرداری های خواجو شهر و نظام شهر در استان کرمان، توحید در استان ایلام، ریجاب در استان کرمانشاه، گروک در استان هرمزگان و نیر در استان یزد به ۳ خبر داد.      
رجب صلاحی گفت: ارتقای درجه شهرداری ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب(۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام شده است.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را پس از تائید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال کنند.

 در دستورالعمل جدید درجه بندی شهرداری ها جداول کسب امتیاز درآمد، با اختصاص کمینه امتیاز به شهرداری‌های کم‌درآمد و بیشینه امتیاز به بیشترین درآمد شهرداری های کشور و برقراری رابطه منطقی بین بازه تغییرات درآمد کشوری طراحی شده است.

همچنین نحوه امتیازدهی شاخص جمعیت نیز براساس بازه جمعیتی شهرهای ایران بر طبق آخرین آمار به روز و مصوب کشوری، طبقه بندی و شاخص تقسیمات کشوری مبنی بر موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری با توجه به درجه استانداری، فرمانداری و بخشداری امتیازبندی شده است.

تخصیص امتیاز کل به هر یک از شاخص ها، متعادل با وزن آن لحاظ شده که این امر موجب تاثیر همگن هر یک از معیارهای فوق در درجه شهرداری است و از این پس ملاک عمل برای بررسی و انطباق درخواست شهرداری ها، بر اساس جداول دستورالعمل و از طریق معاونت عمرانی استانداری ها به حوزه معاونت امور شهرداری ها، مورد بررسی و اقدام لازم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.