به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران در چهارچوب تبصره ۱ ماده ۲ قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع کشور بین وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری تهران به امضا رسید.

وی یادآورشد: در این راستا، ۶۲۴ هکتار از زمین های بوستان جنگلی سرخه حصار به شهرداری منطقه ۱۳ به مدت سی سال واگذار شد که با انعقاد این تفاهم نامه، شهرداری منطقه ۱۳ اقدام به اجرایی کردن پروژه های مربوط به قطب گردشگری شرق تهران مطابق با ماموریت های زیست محیطی کرد.  
رحمان زاده با اشاره به فراخون عمومی و مناقصه مربوط به بازارگل و گیاه و احداث اقامتگاه بوم گردی (بوم کلبه) اظهارداشت: با توجه به پیگیری های انجام شده و برگزاری جلسه های متعدد قطب گردشگری شرق تهران، برای اولین بار فراخوان جذب سرمایه گذار به نتیجه رسید و توانستیم در قالب قرار داد مشارکتی، ۲ پروژه مربوط به گردشگری در این منطقه را به مرحله اجرایی در بیاوریم.  
شهردار منطقه ۱۳ پایتخت احداث اقامتگاه بوم گردی را یکی از پروژه های قطب گردشگری شرق تهران برشمرد و گفت: این پروژه در زمینی به مساحت پنج هزار و ۲۳۳ متر مربع با امکانات مختلفی از قبیل کلبه، بوفه، رستوران، پارکینگ و... احداث می شود.  
وی  با اشاره به تعریف ۱۲ غرفه رستوران و ۱۲ کلبه در این پروژه خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه کلبه ها همراه با امکانات کامل، محل مناسبی برای اسکان موقت گردشگران هستند، در رستوران های این اقامتگاه، از مواد غذایی ارگانیک برای طبخ غذا استفاده می شود تا گردشگران بتوانند تجربه زندگی در یک زیست بوم خاص را تجربه کنند.  
رحمان زاده در خصوص جزئیات پروژه دیگر با عنوان  بازار گل و گیاه ادامه داد: ضمن طراحی و جانمایی چندین غرفه پرتابل،  پروژه بازار گل در زمینی به مساحت  ١٠ هزار متر مربع با  زیر بنای پنج هزار و ۱۴۳ متر مربع احداث می شود.
شهردار منطقه ۱۳  هدف از اجرایی کردن این پروژه ها را ارتقای سرانه های فرهنگی، فضای سبز، خدماتی و رفاهی در این منطقه عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به رویکرد منطقه در تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به قطب گردشگری شرق تهران، در نظر داریم این محدوده ارزشمند را تبدیل به محلی برای حضور بیشتر مردم کنیم تا شهروندان بتوانند با طی مسافتی کم، تجربه جدیدی از طبیعت گردی را در دل پایتخت کسب کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.