به گزارش ایرنا، سید مجید طباطبائیان روز شنبه در حاشیه تجدید میثاق ورزشکاران جانباز و معلول با آرمان‌های امام خمینی(ره) به خبرنگار ایرنا گفت: براساس دستورالعمل هیات دولت باید تمامی مراکز ورزشی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری زمینه حضور ورزشکاران معلول و جانباز فراهم شود.

وی با بیان اینکه هیات ورزش جانبازان و معلولان استان تهران فقط یک آکادمی دارد، عنوان کرد: این آکادمی از ۱۴ سال گذشته تخریب شده و هنوز کار بازسازی آن تمام نشده است، شهرداری‌ها و هیات ورزشی باید تاسیسات و تجهیزات ورزش معلولان و جانبازان را فراهم کنند.

طباطبائیان اضافه کرد: شهرداری تهران چهار طرح ورزشی را برای استعدادیابی و توسعه ورزش جانبازان در دست کار دارد که هم اکنون فقط مجموعه ورزشی قمربنی هاشم(ع) آمده بهره برداری است.

وی با اشاره به اینکه هیات ورزش جانبازان و معلولان استان تهران چهار و ۵۰۰ ورزشکار زن و مرد را در ۲۳ رشته ورزشی تحت پوشش خود دارد، افزود: درخشش ورزشکاران این استان در مسابقات پارالمپیک و پاراآسیایی  به حدی بود که تهران به عنوان یکی از مدال آورترین استان‌های کشور معرفی شد.

رییس هیات جانبازان و معلولان استان تهران ابراز کرد: خوشبختانه امروز در سراسر کشور ایستگاه‌های ورزشی خوبی برای معلولان و جانبازان ایجاد شده است تا با استفاده از آن بتوانند استعدادیابی شوند و در کلاس‌های تخصصی زیر نظر مربیان فدراسیون‌های تمرین کنند.

طباطبائیان با بیان اینکه ورزشکار شدن یک معلول باعث ایجاد روحیه خود باوری، نشاط، انگیزه، حس امید به زندگی و دوری از انزوا و گوشه گیری می شود، تصریح کرد: تمامی سازمان‌های و نهادهای دولتی و خصوص باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال این قشر خاص جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.