به گزارش روز سه شنبه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ مسعود رنجبریان در این باره اعلام کرد: در راستای راهبرد شایسته‌گزینی در شهرداری تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک فراخوانی را به منظور انتخاب افراد واجد شرایط و علاقه‌مند به همکاری برای مدیر عاملی ستاد مرکزی معاینه فنی منتشر کرد.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی از طریق فراخوان عمومی داخل شهرداری صورت گرفته، از ثبت نام ١٢٢ متقاضی در این فراخوان خبر داد و گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام در فراخوان و بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده تعداد ١٢٢ متقاضی در این فراخوان شرکت کردند که ۹۳ درصد این افراد مرد و مابقی زن هستند و همچنین بالغ بر ۵۰ درصد این متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ ساله هستند.

مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری با بیان اینکه وضعیت تحصیلی متقاضیان نیز ١٨ درصد کارشناسی و ٥٦ درصد کارشناسی ارشد و  همچنین ٢۶ درصد دارای مدرک دکتری هستند خاطرنشان کرد: این فراخوان مختص کارکنان رسمی و قراردادی بوده که ۶۰ درصد متقاضیان رسمی و ۴۰ درصد آنها از نیروهای قراردادی شهرداری هستند.

رنجبریان با تاکید بر اینکه این اقدام برای نخستین بار در شهرداری تهران و بر پایه رویکرد جدید مدیریت شهری صورت گرفته اظهار داشت: شایسته سالاری و ارتقا شغلی کارکنان شهرداری یکی از اصلی‌ترین اهداف اجرای این فراخوان بود که بر مبنای سوابق و تجارب و صلاحیت‌های علمی و تخصصی مدیران، برای تصدی این پست اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: شایسته‌سالاری، بهره‌گیری از انرژی خلاق افراد نخبه و برگزیده است و این شایستگی‌ها شامل دانش، مهارت‌ها، توانایی‌ها به همراه سازه‌هایی نظیر ارزش‌ها، انگیزش، نوآوری و خلاقیت در جهت پیشبرد اهداف سازمانی است.

رنجبریان با تاکید بر اینکه نیروی انسانی از با ارزش‌ترین منابع در سازمان‌ها هستند که با تلاش و هم‌افزایی و به‌کارگیری صحیح آنها همراه با دیگر اجزای سازمان‌ها، می‌توان اهداف سازمانی را تحقق بخشید تصریح کرد: شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز در تلاش است تا شایسته‌ترین فرد را برای این جایگاه شناسایی و انتخاب کند.

مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت ترافیک همچنین افزود: کمیته‌ای برای انتخاب مدیر عامل تشکیل شده که نسبت به بررسی سوابق اجرایی و تخصصی و تایید صلاحیت‌های عمومی و مدیریتی شرکت‌کنندگان اقدام می‌ شود.

به گفته رنجبریان در نهایت ٣ نفر از متقاضیان که حائز بهترین شرایط باشند از سوی کمیته انتخاب و به معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران معرفی شده، سپس با مصاحبه‌ای حضوری یک نفر برای تصدی این پست انتخاب خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.