به گزارش ایرنا حجت نظری روز یکشنبه در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران گفت: تذکر من بی‌توجهی برخی از سازمان‌ها و نهادها نظیر اداره آب، اداره برق و حتی سایر ارگان‌های خدماتی به حقوق شهروندان است.  
وی گفت: طی یک ماه اخیر از چند نقطه از تهران، به‌ویژه از نقاط مرکزی شهر بازدید کرده و متوجه شدم که متولیان ادارات آب، برق، گاز و امثال آن، بعضا اقدام به حفاری و کنده‌کاری در سطح معابر کرده اما پس از پایان عملیات، اقدام به مرمت و تعمیر معبر نمی‌کنند.
نظری ادامه داد: در همین راستا لازم است معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران، ضمن اهتمام و جدیت بیشتر در الزام دیگر دستگاه‌ها به بازسازی و مرمت معابر حفاری شده، تعامل مناطق با دستگاه‌های خدماتی را تسهیل کند و امکان تهاترهایی که منجر به آسایش شهروندان می‌شود را فراهم کند.
وی ادامه داد: از دستگاه‌های مربوطه نیز می‌خواهم که به منظور احترام به حقوق شهروندان، بلافاصله پس از اتمام عملیات نسبت به اصلاح معابر و بازگرداندن آن به حالت اولیه اقدام کنند.  
نظری اظهارداشت: متاسفانه تعلل در این روند، سبب برخی از مشکلات نظیر تصادف و اخلال در رفت و آمد شهروندان شده و دشواری‌های زیادی را نیز برای معلولان ایجاد می‌کند.

گرامی داشت ۱۷ شهریور ماه
وی در ادامه با بیان اینکه امروز هفدهم شهریورماه، روزی است که یادآور زنان و مردان شجاعی‌ست که در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب در اقدامی شجاعانه در برابر ظلم و استبداد ایستادگی کردند، گفت: لازم می‌دانم یاد آنان را گرامی بدارم.
وی افزود: همچنین در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی هستیم، قیامی که به الگویی برای مبارزات آزادی‌خواهانه بدل شده و می‌توان از آن درس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم گرفت.  
نظری گفت: امیدوارم همه ما حسینی باشیم و توان ایستادگی در برابر ظلم را بیابیم.  

ضرورت توجه به تولید پسماند در آیین های عزاداری
عضو شورای تهران از شهروندان، به‌خصوص عزاداران حسینی خواست که به مساله مهم پسماند به‌جا مانده از ایستگاه‌های صلواتی و هیات‌ها و تکایا توجه داشته باشند.
وی گفت: شهروندان تا حد امکان، تلاش کنند تا به‌جای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، از موارد تجزیه‌پذیر یا قابل شستشو استفاده کنند.
نظری ادامه داد: پلاستیک معضلی جدی برای شهر و محیط‌زیست ماست.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.