سیاوش شهریور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنر فعلی سر در این پلیس راه با نام دو بخش کاملاً صحیح است.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، بخشی از شمال و شرق منطقه دو تهران) و بخش های لواسانات و رودبارقصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

به گزارش ایرنا، چندی پیش نصب تابلو این پلیس راه با حاشیه هایی همراه بود زیرا تنها عنوان "پلیس راه لواسانات" را داشت و سبب گلایه اهالی بخش رودبارقصران شد.

مسئولان متولی پس از اعلام آنکه عمدی در این کار نبوده عنوان تابلو را به " پلیس راه لواسانات - رودبارقصران" تغییر دادند و حاشیه ها و گلایه ها نیز فروکش کرد.

با وجود این اما برخی افراد که خود را فعال رسانه ای معرفی می کنند و در برخی کانال های فضای مجازی که نوع فعالیتشان و اینکه مجوز دارند یا خیر نیز محل بحث و سؤال قرار دارد، حاشیه سازی هایی را با هدف ایجاد اختلاف بین اهالی این دو بخش برنامه ریزی کردند و حتی اصلاح عنوان تابلو مذکور را "اتفاق نامیمون" خواندند و مدعی درست بودن عنوان قبلی تابلو شدند که اعتراض برخی شهروندان شهرستان را به دنبال داشت.

البته این اقدامات با واکنش جدی و قاطع مسئولان متولی از جمله فرماندار مواجه و اعلام شد که حوزه فعالیت اداره مذکور هر دو بخش است.

مسعود کرمزاده شهردار اوشان، فشم و میگون نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: با توجه به مراجعات مردم و مطالبه عمومی برای درج مجدد نام بخش رودبارقصران در کنار لواسانات به دلیل جدا بودن این دو بخش از یکدیگر، شهرداری و شورای شهر مراتب گلایه شهروندان را صرفاً برای اطلاع پلیس راه از این نارضایتی عمومی به آنها ابلاغ کرد و پس از جلسه ای در این خصوص مشخص شد این حذف نام علت خاصی نداشته و قرار شد شهرداری بنر اصلاح شده ای را تهیه کند و به پلیس راه تحویل دهد.

وی در واکنش به مطالب بعضی کانال های تلگرامی علیه اقدام برای اصلاح عنوان تابلو مذکور گفت: مطلبی که بنده تکذیب کرده ام دخالت در امور خارج شهری بود چراکه تنها پلیس راه را از این اعتراض مردمی مطلع ساختم.

سرهنگ سیف الله فرهادی رئیس پلیس راه بخش های لواسانات و رودبارقصران شهرستان شمیرانات نیز در این زمینه اظهارداشت: تغییر بنر سردر مقر گردنه قوچک از ابتدا به این دلیل بود که اواخر تیر ماه امسال از زیر مجموعه سرکلانتری بزرگراه های تهران بزرگ (یکی از ۲۸ منطقه راهنمایی و رانندگی تهران) خارج و به پلیس راه تهران بزرگ تبدیل شدیم و این عنوان باید اصلاح می شد.

تهرام// ۱۰۰۸۹۸۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.