به گزارش ایرنا، نصب بنرهای تبریک و تسلیت در شهرستان ورامین به مشکلی حل نشدنی تبدیل شده و مصوبات شورای فرهنگی عمومی و تأکیدات مسئولان نیز نتوانسته از این اقدام جلوگیری کند.
هر چند که تبلیغات شهری ورامین به شرکتی خصوصی واگذار شده و تمامی افراد حقیقی، حقوقی و ادارات موظف به اخذ مجوز برای نصب بنر بر روی پایه های طراحی شده از این شرکت هستند، ولی باز هم تعداد زیادی بنر در مناسبت های مختلف بر روی داربست های فلزی نصب می شود بدون آن که مجوزی از سوی شرکت تبلیغاتی و یا شهرداری داشته باشند.
گاه در زمان فوت یکی از افراد سرشناس ورامینی، انتصاب افراد به مسئولیت های محلی و یا استانی و یا در برخی از مناسبت ها، ده ها بنر در معابر عمومی شهر نصب می شود تا جایی که در میادین اصلی، حتی آثار تاریخی منحصر به فرد شهرستان از جمله برج علاء الدوله پشت دیوار بنرها مخفی می شود.
در بسیاری از موارد، افراد بومی با رابطه و یا تماس های مکرر با مسئولان، بنرهای اضافی را در سطح شهر نصب می کنند که این امر ورامین را به شهر بنرها مشهور کرده است.
حال با آغاز زمان بازگشت حجاج بیت الله الحرام، شهرداری ورامین با نصب بنرهای هشدار دهنده، از خانواده حجاج خواسته تا حداکثر دو بنر خیرمقدم در محل زندگی حاجی نصب کنند.


شهرداری بنرهای غیر مجاز را از سطح شهر جمع آوری می کند
معاون خدمات شهری شهرداری ورامین به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری ورامین با هدف جلوگیری از اسراف و حفظ منظر شهری، بنرهای اضافی را از سطح شهر جمع آوری می کند.
سیدابوالفضل قاسمی افزود: شهرداری ورامین با هدف حفظ منظر عمومی شهر، اقدام به نصب بنرهای خیرمقدم به حجاج در مبادی ورودی شهرستان کرده است و از خانواده حجاج خواسته تا از نصب بیش از دو بنر آن هم مقابل منزل حاجی خودداری کند.
وی تصریح کرد: نصب بنر جز هزینه اضافی، اسراف و مخدوش کردن منظر شهری، کاربرد دیگری ندارد و شهرداری بنرهایی که بدون مجوز نصب شود را جمع آوری می کند.
نصب بنر تسلیت در شهر ممنوع است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی، نصب بنر تسلیت فقط در مقابل مسجد محل برگزاری مراسم ترحیم و محل زندگی متوفی امکان پذیر است و در سایر مناطق شهرستان، این بنرها جمع آوری می شود.
طاهر طاهری افزود: نصب بنر در مناطق مختلف شهر باید با مجوز شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد به دلیل تأئید محتوای بنر همراه باشد که البته تاکنون از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین برای تأئید محتوای بنر تبلیغاتی، استعلامی از این اداره صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت، نصب بنر تسلیت برای فوت پدر و مادر و اعضای درجه یک خانواده معظم شهدا بلامانع است.
بازگشت حجاج ورامین از روز شنبه ۲۶ مرداد آغاز می شود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.