به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: سال سختی را پیش رو داریم سالی که استکبار جهانی از همه اهرم ها و پتانسیل ها استفاده می کند تا اقتصاد کشور را دچار مشکل کند.
وی با بیان اینکه یکی از راه های برون رفت از این معضل توجه به رونق تولید و معیشت مردم است ادامه داد: هر چقدر فضای تولید و اشتغال افزایش یابد می توانیم منابع ارزی را با داد و ستد از کشورهای همسایه تامین کنیم.
محسنی بندپی افزود: بخش خصوصی وارد شده است مواد اولیه باید از چند چرخه بگذرد تا به دست مصرف کننده برسد که نیاز به آورده بیشتر است از بانک ها انتظار داریم با توجه به اهمیت کار فعال تر فعالیت کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با اشاره به تخصیص یارانه به طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و تولیدی استان گفت: 476 میلیارد ریال یارانه برای طرح‌های استان در نظر گرفته شده که 20 درصد آن محقق و به حساب بانک‌ها واریز شده است.
یدالله صادقی با بیان اینکه برای طرح‌های بازسازی و نوسازی دو هزار و 165 واحد صنعتی و معدنی در کشور پیش‌بینی 51 هزار و 720 نفر شغل شده است گفت: برای تأمین سرمایه در گردش با پیش‌بینی اشتغال 87 هزار و 429 نفر و برای کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه خوشه‌های صنعتی با پیش‌بینی اشتغال هزار نفر در نظر گرفته شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران همچنین ادامه داد: 111 میلیارد ریال یارانه برای طرح‌های نیمه تمام، 200 میلیارد ریال برای طرح‌های بازسازی و 157 میلیارد ریال برای سرمایه در گردش استان تهران لحاظ شده که در مجموع 476 میلیارد ریال یارانه برای طرح‌های استان در نظر گرفته شده که 20 درصد آن محقق و به حساب بانک‌ها واریز شده است.
صادقی تصریح کرد: براساس این دستورالعمل در زمینه طرح‌های نوسازی و بازسازی اولویت‌ها تعیین و کمیته‌ها تشکیل شده است، ضمن اینکه 31 درخواست در سامانه 'بهین‌یاب' نیز ثبت شده است و خواسته ما از بانک‌ها این است که گزارشی از میزان آمادگی خود ارائه و نماینده‌ای را برای بررسی طرح‌ها به کمیته‌ها معرفی کنند.
وی با بیان اینکه برای طرح رونق تولید در سال 97، 13 هزار و 712 پرونده در کل کشور تشکیل شده است، گفت: هشت هزار و 486 پرونده به بانک معرفی شده که از این تعداد به دو هزار و 981 طرح با اعتبار 9 هزار و 119 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.
صادقی با اشاره به میزان مشارکت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اضافه کرد: بانک آینده از 28 طرح به 22 طرح تسهیلات پرداخت کرده است در حالی که بانک‌ صادرات از 21 طرح به پنج طرح، بانک ملی از 34 طرح به سه طرح، بانک سپه از 22 طرح به پنج طرح، بانک تجارت از 13 طرح به شش طرح، بانک ملت از 41 طرح به دو طرح، بانک صنعت و معدن از 16 طرح به هشت طرح و بانک توسعه و تعاون از هشت طرح به یک طرح تسهیلات پرداخت کرده اند.
وی افزود: بر این اساس در فرآیند رونق تولید از 31 استان در رتبه 22 قرار گرفته ایم.
تهرام/3036//6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.