اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیروز حناچی روز شنبه در آئین بهره برداری از 7 و نیم کیلومتر از خط 7 متروی تهران افزود: در دوران تحریم شرکتی که از آن تجهیزات خریداری شده بود حاضر به نصب آنها نبود که این کار به دستان توانمند متخصصان جوان داخل کشور انجام شد.
وی با بیان اینکه این کار نمونه ای از تبدیل تهدیدها به فرصت بود، خاطرنشان کرد: هرچند تحریم ها ناجوانمردانه است، اما به واسطه خود باوری نیروهای جوان توانستیم تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.
حناچی با بیان اینکه بسیاری از زیرساخت ها از جمله سیگنالینگ خطوط مترو آماده است، به حادثه قطار سمنان اشاره و تصریح کرد: این حادثه به دلیل بی توجهی به سیستم سیگنالینگ و خاموش کردن آن رخ داد.
شهردار تهران گفت: موضوع مترو بحث حاکمیتی است که باید تلاش کنیم از این سرمایه گذاری بزرگ بهره برداری لازم را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرهای جهان یک خط دایره ای مترو وجود دارد که کل شهر را پوشش می هد، ادامه داد: در پایتخت این خط در نظر گرفته نشد اما در طراحی های جدید این خلا پر شد.
حناچی با بیان اینکه چهار خط جدید مترو در طراحی های جدید در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: با طراحی خطوط جدید مناطق کم برخوردار و برخوردار به یکدیگر متصل می شوند که این امر موجب افزایش حجم سرمایه گذاری و اجرای عدالت اجتماعی خواهد شد.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش آلودگی هوای پایتخت ادامه داد: هرچند نزولات جوی امسال وضعیت بهتری داشت، اما مقایسه نقطه به نقطه ساعات اوج نشان می دهد که فقط موضوع آلودگی نقش نداشته و مسائل دیگری مانند مدیریت ترافیک و معاینه فنی در این زمینه موثر بوده است که باید این مسیر دنبال شود.
وی اضافه کرد: بر اساس اعلام دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد سال 96، علاوه بر روزهای تعطیل شده بر اساس استانداردهای این دفتر 15 روز دیگر باید تعطیل می شد اما امسال بر اساس همین استانداردها هیچ روزی تعطیل اعلام نشد.
تهرام/9353//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.