اخبار مرتبط

به گزارش عصر شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی در این خصوص اظهار داشت: با افزایش وقوع سرقت لوازم، قطعات و محتویات داخل خودرو در نقاط مختلف شهر تهران موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شد فردی به نام 'هادی' با تشکیل باندی سه نفره که جملگی از متهمان سابقه دار و دارای اعتیاد به مواد مخدر هستند در مناطق مختلف شهر تهران به خصوص در مناطق شمال، مرکز، جنوب و غرب تهران اقدام به سرقت لوازم، قطعات و محتویات داخل خودرو می کنند.
معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت عنوان داشت: با اطلاعات به دست آمده شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت و همه متهمان در یک عملیات منسجم و هم زمان دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.
میرزکی تصریح کرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، اعضای این باند چهار نفره که بین 20 تا 25 ساله هستند در ساعات مختلف شبانه روز به خصوص پس از تاریک شدن هوا اقدام به سرقت ضبط، باند، ساب و محتویات داخلی خودروهای مختلف سواری از جمله پراید، پژو، ال 90 و سایر خودروها می کردند و پس از آن اموال سرقتی را به قیمتی ناچیز به تعدادی از مالخرها می فروختند.
وی بیان داشت: با اعتراف اعضا این باند چهار نفره، چهار مالخری که اموال سرقتی را از این باند سرقت خریداری می کردند نیز شناسایی و دستگیر و در بازرسی صورت گرفته تعداد زیادی اموال مسروقه کشف شد.
میرزکی با اشاره به اینکه از مخفیگاه سارقان مقادیری ابزار و آلاتی که در انجام سرقت استفاده می کردند کشف شد و این سارقان در بازجویی های صورت گرفته به 850 فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در سطح شهر تهران و فروش اموال مسروقه اعتراف کردند، بیان داشت: اعضای این باند در اعترافات خود اعلام داشته اند که پولی را که از طریق سرقت های روزانه خود به دست می آوردند را بیشتر صرف مصرف مواد مخدر و برخی خوشگذرانی ها می کردند.
معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه تا کنون 200 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و سارقان و مالخرهای دستگیر شده در حال حاضر در زندان در حال سپری کردن دوران محکومیت خود به سر می برند، خاطرنشان کرد: به اتهامات سارقان و مالخرهای این باند هشت نفره در شعبه یک دادیاری ناحیه 34 رسیدگی می شود.
تهرام/8138//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.